News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

user201

Să încerc și eu: în preajma Liezen din Austria.
S-ar încadra cel mai mult la zona de sud-est a Austriei de unde ar fi logic să poți merge spre Grecia sau Turcia.

savagedanyro

pe langa Zell Am See parca era o intersectie de genul asta, spre Bad Gastein
TIMISOARA 2021 !

Hercule

Spielfeld, Austria

(adica aici)
Deșteaptă-te române!

ciprebbe

#18
Quote from: user201 on March 13, 2013, 09:24:36 AM
Să încerc și eu: în preajma Liezen din Austria.
S-ar încadra cel mai mult la zona de sud-est a Austriei de unde ar fi logic să poți merge spre Grecia sau Turcia.
Cred ca am vazut zona asta exact in partea cealalta de Liezen inspre A10( aproape de trambulinele de la Bischofshofen). Nu stiu daca Bogdy a fost si dincolo de Schladming.

Quote from: savagedanyro on March 13, 2013, 09:29:03 AM
pe langa Zell Am See parca era o intersectie de genul asta, spre Bad Gastein
Acolo spre Bad Gastein se intra prin tunel iar valea e mai ingusta decat in poza, eu cred ca e pe aproape pe unde zici si tu dar putin mai spre Salzburg.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radutm

Quote from: bogdymol on March 13, 2013, 07:13:04 AM
@radutm: da, e Austria... dar e o tara mare... unde mai exact?
Pai daca era vorba despe o poza din Romania, intelegeam, dar din alte tari...pot fi puse poze care n-o sa fie ghicite niciodata. Plus ca ai mizat pe ce tara, nu pe locul exact unde e facuta :o  in fine
cont inchis

ciprebbe

radutm ai dreptate, si dupa ce ai postat tu am citit din nou primul post cel cu poza a lui bogdymol
QuoteGhiceste drumul are cateva reguli simple:
"...deci trebuie drumul, nu tara
Em am votat pt B320
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

radutm

^^
Foarte bine. Eu sigur n-am trecut pe acolo. Dar e ocazie buna sa ne uitam prin arhiva cu poze din vacanta 8)
cont inchis

bogdymol

Da, e drumul B320 din Austria, si mai exact aici.

Consider ca fiecare persoana care va posta o poza va putea sa considere raspunsul corect dupa cum doreste (tara, regiune, numarul drumului, locatie exacta etc.).

Si inca ceva: recomand ca fiecare sa posteze poze proprii (daca doreste... daca nu, cauta pe net :) ).

Urmatoarea!
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

:)) am nimerit si drumul si zona :D
Simplu pt ca trec in fiecare an cel putin odata pe acolo   (si iti sare in ochi aiureala de acolo).
Daca nu treci prin zona din poza e cam imposibil de ghicit .
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

Una usoara pe care o ghiciti repede !!!

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Ungaria, M1, aproape de granita cu Austria?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

#26
Vezi daca ai fost de curand acolo....ai stiut  sa profiti lamaxim de morisca si de gardul de protectie . :p
Deci ai ghicit!
Alta poza la rand.......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Gardul, morisca, dar mai ales banda de urgenta cu asfalt diferit de restul...
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Telvanni

Germania, in zona de intrare (undeva pe ruta Viena-Frankfurt)