News:

.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

De ce sa nu ne si jucam putin pe forum?

Ghiceste drumul are cateva reguli simple:
- cine ghiceste poza are dreptul de a posta o noua poza (daca doreste poate sa lase pe altcineva in locul sau, sau, daca in... 24 h dupa ghicirea corecta a pozei precedente nu posteaza una noua oricine are dreptul de a pune o noua poza)
- de preferinta ar trebui sa se puna drumuri din Romania, dar se pot pune si din alte tari
- tot de preferinta drumul sa aiba ceva interesant, sa fie mai special decat o bucata de drum drept la campie fara nimic in jur
- daca sunt dificultati in ghicirea pozei, autorul poate veni cu indicii

Pun eu prima poza (si incalc o recomandare ca nu pun poza cu un drum din Romania :D):



Deci, unde e facuta poza?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

lautaxi


bogdymol

Prima victima...

Exact asta e farmecul pozei: am lasat pe semnele rutiere doar inscrisurile cu Grecia si Turcia... si tocmai asta are poza asta special: cele 2 indicatii, care, dupa parerea mea, n-ar avea ce cauta acolo. Si inca un indiciu: tara in cauza nu are granita nici cu Grecia si nici cu Turcia.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

lautaxi

Pai doar Muntenegru, Kosovo si Serbia ar putea fi ,as inclina catre Serbia.
sa nu ma certi, stiu ca Romania nu a recunoscut Kosovo.


bogdymol

Quote from: lautaxi on March 12, 2013, 11:10:21 PM
Pai doar Muntenegru, Kosovo si Serbia ar putea fi

Ei... uite ca ar putea fi alta tara. Poza nu a fost realizata in nici una din cele enumerate pe tine.

Quote from: lautaxi on March 12, 2013, 11:10:21 PM
sa nu ma certi, stiu ca Romania nu a recunoscut Kosovo.

Imi este total indiferent daca Kosovo e tara sau regiune din Serbia. Tot oameni traiesc si acolo ;)

Quote from: Jeff.Lebowski on March 12, 2013, 11:15:40 PM
Croatia

Nu.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro



long shot .....  ucraina ????
TIMISOARA 2021 !

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

indicatorele seamana cu unele de prin Polonia...dar ar fi prea ciudat
TIMISOARA 2021 !

bogdymol

Nu-i nici Polonia, dar recunosc ca e ciudat.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

radutm

cont inchis

reed

#11
cipru?:d

late edit..tind sa cred ca e albania..in cipru ninsoare si munti de brazi.not really

Pelbartus

Imi incerc norocul, desi n-am fost niciodata prin zona. Macedonia?

Ionut

WTF?! Romania? :lol: La cat suntem de buni la indicatoare in RO nu m-ar mira. :D

bogdymol

@radutm: da, e Austria... dar e o tara mare... unde mai exact?

@reed: si eu am fost surprins sa aflu ca exista statiune de ski in Cipru
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele