News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

reed


bogdymol

Amsterdam (nu de alta, dar parca ai fost acolo).
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Am fost si eu pe acolo dar nu am vazut spatii asa de largi ca in poza....dar cine stie....doar ionut :p
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Nope, n-ati ghicit. :)

Nu e sigur Amsterdam pentru ca daca va uitati la canal nu este "betonat" malul. In capitala canalele sunt toate ranforsate/consolidate (nu imi aduc aminte sa fi vazut unul asa cu iarba cum este cel din imagine). E drept ca e destul de greu sa stii orasul. Va dau un indiciu? :D

bogdymol

Ti-am (re)studiat tot jurnalul de calatorie de pe SSC si nu ma prind unde e poza. Bine, e posibil sa fie pentru ca n-ai mai apucat sa-l termini... pentru ca ultima ta postare acolo se termina cu " I'll be back soon. :) "
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

In multe zone din Olanda nu e betonat canalul......
Am vazut stilul asta asemanator intr-o zona rezidentiala din Almere, in Hilversum ...da nu era asa larga.
Totusi un indiciu in + nu strica .......
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

udar

la plesneala Arnhem   :)

cricric

(Votasem Germania la precedenta dupa marcajul tipic nemtesc pe partea carosabila)

Ionut

Quote from: ciprebbe on March 17, 2013, 10:00:01 PM
In multe zone din Olanda nu e betonat canalul......

Pai da, numai ca nu in Amsterdam. :)
Mai incercati. :p

ciprebbe

Quote from: cricric on March 18, 2013, 03:13:08 AM
(Votasem Germania la precedenta dupa marcajul tipic nemtesc pe partea carosabila)
Da, numai ca nu ne cere tara (si eu am zis din prima Olanda la poza lui Ionut) ci drumul din poza.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

NU ne da :(
E undeva  pe est.... la plezneala Rotterdam ca nu s-a zis... dar raman la ideea ca e intr-o zona rezidentiala si un oras mai mic.
Pun pariu ca drumul din poza e pus cu celebra lor masina de montat pavaje:D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut


bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele