News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Ghicește drumul

Started by bogdymol, March 12, 2013, 10:50:13 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 1 Guest are viewing this topic.

pasadia

Corect, viaductul CF de la iesire din Brad spre Deva. Ideea e sa vedeti cum arata drumul, o sa bag mai multe poze pe topicul de DN.

marinul

#1486
Quote from: pasadia on November 23, 2017, 12:44:47 PM
Hai ca nu e grea.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

pfoai cam mult m-a costat o poza de genul asta. la iesirea din Luncoiu de jos ma uitam prin masina dupa telefon  sa fac o poza peisajului, intentia era sa-i dau telefonul persoanei din dreapta ca sa faca poza (o prostie oricum) cand ridic privirea cel din fata era oprit. sort story  masina a ajuns pe trailer in Oradea

ps: astept cu interes pozele la dn-uri, mai ales daca ai din zona Varfurile-Stei

scuze de off topic, dar zona imi trezeste ceva amintiri

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

Ionut

Valea Oltului inainte de '89? WOW...

horatiu.cosma

^^
Woww, lumea a 5-a. Poza asta trebuie arătată nostalgicilor. La ultimele 4-5 curse București-Cluj dus-întors cu mașina, media de timp pe Valea Oltului între Rm.Vâlcea și Șelimbăr e cam de 1h 20 min.

pasadia

O lucrare semnalata pe aici, dar rar pomenita (si oricum unicat, din cate stiu). Dar mai intai ghuciti despre ce e vorba si abia apoi comentez.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


yetiman

Nu pot fi decat parcarile de pe VO Brasov. Gresesc?
,,Pe hoţii mărunţi îi trimitem la închisoare, iar pe cei mari îi numim în funcţii publice." — Esop
,,Greşelile politicianului sunt crime, căci în urma lor suferă milioane de oameni nevinovaţi, se împiedică dezvoltarea unei ţări întregi şi se împiedică, pentru zeci de ani înainte, viitorul ei." — Mihai Eminescu

JohannDB

@ yetiman.... În niciun caz nu este VO 1K (varianta de ocolire Brașov), respectiv parcările ei.... Ca geografie dealurile la Brașov nu sunt așa de aproape și "ocolitoarea" este de 2+2 benzi/sens și pe mijloc are parapet "N.J." ce separă sensurile !!!!
Ori aici avem un simplu 1+1 ca drum "național" (poate .... ținând cont că banda pe sens este destul de largă pentru a fi DN)... Din amalgamul de amintiri seamănă cu DN 76 de la Deva/Șoimuș la Brad (asta legat și de-o ultimă deplasare) unde "@pasadia", tot undeva pe aici, a prezentat niște imagini de pe acest DN 76.... Poate greșesc... !!

pasadia

Nu e nici VO Brasov, nici DN76. Este un DN, unul reabilitat in ultimii... hai sa zicem 10 ani.

GDPR


florin74

Cred ca undeva la limita dintre Cluj si Salaj, Catcau Coseiu.

Vice33

Voi pune și eu aici câteva poze pentru recunoașterea drumului. Sper să nu fie prea dificil de ghicit:







pasadia

Nu raspund, eu am fost pe acolo zilele astea.

Si da, ce vedeti mai sus, puse de mine, sunt spatiile de servicii de pe DN1C, la cativa kilometri dupa Dej spre Baia Mare. Asa ca spor la ghicit drumul din pozele lui Vice. :)

comisarul

#1498
Quote from: Vice33 on December 28, 2017, 11:47:02 AM
Voi pune și eu aici câteva poze pentru recunoașterea drumului. Sper să nu fie prea dificil de ghicit:


DN 1E intrarea in Poiana Brasov (Poiana Soarelui) .

Pun si eu una de afara :


pasadia

Budapesta, podul Elisabeta vazut de la monumentul Gellert.