News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

5 Members and 10 Guests are viewing this topic.

horatiu.cosma

^^
Mai trece ceva apă pe Olt până să devină tronsonul 2 liber de încurcături. La podul mare nu pot intra de acele case la ultimele 3/4 pile și culeea respectivă, au rețele de medie și înaltă câtă frunză și iarbă, alte case pe traseu pe la Balș și ceva utilități subterane.

osandu

Vad ca nu a pus nimeni stirea de pe Economica.net asa ca o adaug eu:

Consiliul Național de Soluționare a Contestațiilor (CNSC) a respins luni, 24 august, contestațiile formulate de China Railway și Mapa Insaat la licitația pentru proiectarea și execuția tronsonului 3 al Drumului Expres Craiova – Pitești. Rămâne de văzut dacă cei doi constructori vor ataca decizia CNSC la Curtea de Apel.

Sursa:
https://www.economica.net/autostrada-ford-tronson-3-umbrarescu-castigator-contestatii-chinezi-turci-respinse_189100.html

mike_85


Gendan

Zece zile de la comunicare. Nu stim exact cand li s-a comunicat, dar decizia e luata ieri, 24.08.2020.


NGC

^

"PROIECTARE SI EXECUTIE ,,Drum Expres Craiova - Pitesti" Tronsonul 3"

Quote from: NGC on June 26, 2020, 03:57:34 PM
Niste randunele au transmis zilele trecute podiumul initial al ofertantilor, din punct de vedere al ofertelor financiare.

1. UMB -> +/- 671 milioane RON fara TVA
2. CHINA RAILWAY -> +/-850 milioane RON fara TVA
3. MAPA -> +/- 945 milioane RON fara TVA

Din 11 ofertanti, 8 au avut oferte admisibile, si asta e podiumul initial general.

1. UMB
2. CHINA RAILWAY
3. MAPA

Contestatiile au fost repinse, dar se mai poate face recurs la CAB timp de 10 zile lucratoare de la comunicare. Vrabiutele zic ca ieri au fost deja trimise comunicarile.

daniel321

#2480
Pod Cale Ferata Olt, Piatra Olt   Slatina, Drum Expres DX12 T2 lot2 Craiova Pitesti  24 08 2020


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot1 Bals, Piatra Olt 24 08 2020


udar

Sunt ceva case de demolat pe traseu
Intrebarea este cand vor fi pentru ca pot bloca lucrarea mult timp.
Multumim pentru filmari .

archaeus

S-a mai discutat. E vorba de niste case din zona Bals unde primarul din comuna respectiva refuza sa semneze ceva autorizatii din cauze electorale. Se va rezolva probabil dupa alegeri.

pest1969

Abuz in serviciu. Isi permite, ca nu mai risca mare lucru.

Dominik

Mda...si daca vin toti munciorii de la Bacau tot mi se pare fantezist termenul de Septembrie 2021 ca finalizare a acestui lot mamut. +1 Daniel pt filmari
You're in Steelers Country

johnny348

Foarte putine pasaje peste drumul expres pentru acces la terenurile agricole ... adica deloc.

raresu

^^^

Chiar si Decembrie 2021 pare destul de optimist pt finalizare tuturor tronsoanelor UMB; structuri mari, supradimensionate, sapaturi consistente - umpluturi pe masura (aici clar au un avantaj pt ca ar avea material imediat langa). Oricum cred ca podul de peste Olt va fi practic "barometrul" a tot ce are UMB de facut pe CraPi 2. Nu cred ca va ramane nimic in urma lui ca ritm de lucru / realizare...

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 24 08 2020


TibiV

MUltumim.

Fascinant utilajul de la minutul 14...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)