News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 4 Guests are viewing this topic.

udar

Tare greu isi dau drumu italienii.... am fost obisnuiti cu ei mai dinamici .
Urmaresc atat santierul acesta cat si centura Timisoara Sud unde tot ei activeaza si imi pare ca sunt la fel ca si strategie de lucru....lipsa forta sau lipsa forta de munca !!!

naivu

Si mie mi-a placut de TirrenaScavi cand au lucrat la pod la Gilau sau inainte. Am auzit ca firma mama are probleme financiare; sau poate nu se mobilizeaza mai tare pt ca inca nu au AC pe tot frontul de lucru!

paullie

In ordinea gravitatii punctele nevralgice de pe CraPi sunt:

1. Bals
2. Albota
3. Slatina

Albota nu se rezolva mai repede de 3 ani, asta e. 1 si 3 le rezolva UMB sper ca pâna la 1 Sept 2021 cu tot cu nodul Slatina nord. Restul daca nu o lalaim ca pe Sebes Aiud e ok.

vladioan_bv

^ @paullie ce punct sensibil e la albota?

archaeus

E trafic fff intens. Iesire Pitesti spre Craiova, iesire autostrada Bucuresti spre Craiova, multe reprezentante auto, etc. Cand va fi gata, va degreva mult de traficul de tranzit.

paullie

Dap. Colegul @archaeus a fost mai pe faza.  :D

As adauga ca tot pe acolo trece si traficul spre Costesti. De multe ori pe portiunea din link e bara la bara. Totusi nu chiar ca la Bals.  :lol:

https://www.google.ro/maps/dir/44.8194775,24.8745083/44.7564945,24.8366639/@44.7858398,24.8437669,13z/data=!4m2!4m1!3e0


miahi

Daca ne-ar putea ajuta un coleg cu acces la datele de trafic de la CESTRIN pentru DN65B s-ar putea face o imagine generala cat de aglomerat e pe portiunea iesire A1 -> DN65 pe directia Bucuresti -> Slatina .

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot 2 Piatra Olt - Slatina 22 08 2020


daniel321

Pod Cale Ferata Olt, Piatra Olt   Slatina  22 08 2020


daniel321

Pod Cale Ferata Olt, Piatra Olt   Slatina, Drum Expres DX12 T2 lot2 Craiova Pitesti  22 08 2020


udar

Super filmarile !!!
Astept sa-i vad cand vor iesii picioarele de la pod si totul este portocaliu in zona.
Cum vor face cu acei stalpi de pe deal ca deschiderea va fi mare , ingropat cam greu !??

voicul

Nu erau 3 linii de produs grinzi la BC?
Curiozitatea ar fi: daca erau 3, au dus 1 din ele in alta partea a santierului? (pentru a reduce costurile de transport)

horatiu.cosma

Senzaționale imagini, Daniel, felicitări! Din ce înțeleg, marți vrea să termine Deme la CFR. Ar fi super dacă ai reuși să mai ajungi odată marți. Eventual la final ar ieși un filmuleț super format din toate filmările de zilele astea.

Legat de UMB, pare că ne-au auzit și au început să tragă mai serios la podul mare peste Olt la decopertat, spart piloți, beton de egalizare etc. Legat de finalizarea tronsonului 2, vorba unui coleg, îmi mănânc diploma de inginer dacă termină în septembrie 2021  :lol:. Deși chiar m-aș bucura să fie cazul, nu se va întâmpla. Sunt sceptic și cu septembrie 2022, dar mai vedem până atunci.

Mie mi se pare că sunt 3 linii de produs grinzi la Slatina și încă una pentru predale.

Legat de traficul DN65 dinspre Pitești spre Craiova, pe cifrele CESTRIN 2015 era 16.000 de la A1 la DN 65A, 11.000 de la 65A până la Lunca Corbului, apoi 9000 până la DJ703C, apoi iar 11.000 spre Slatina.

paullie

Stie cineva când au devenit libere de orice "incurcaturi" cele 2 loturi UMB din tronsonul 2 al DX12? Poate termina macar lotul 1 din tronson pâna la 1 Dec 2021.

Dominik

Se vede clar pe filmare ca sunt toate cele 3 linii de produs grinzi in santier :)  E o incantare sa-i vz si pe DEME pe santierele tarii  +1 pt filmari Daniel  :cheers: :popcorn:
You're in Steelers Country