News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 11 Guests are viewing this topic.

voicul

Termina la Radauti.  :lol:

Va fi interesant ce o sa faca si o sa vedem. Cam in urmatorul an ar trebui sa tot faca angajari.

adiarc

pana acum s-au descurcat f bine,ceea ce inseamna ca managementul companiei este profesionist ...sunt convins ca vor găsi solutii sa termine in termenele contractuale,tinand cont de birocrație,expropieri,relocari,plati,etc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mike_85

Tronson 1 a ajuns la 13% doar 0.5% de la ultimul update. Tronson 2: Lot 1 26.98% si Lot 2 23.37% UMB are deja progres dublu fata de Tronson 1 deși au început in același timp si tronsonul lor e mai lung.

http://www.cnadnr.ro/sites/default/files/Drumuri%20expres%20proiecte%20in%20executie.pdf

GeorgeSB

Nu stiu proiectul tehnic asa ca intreb; aici va fi un debleu urmat in vale de un viaduct continuu cu podul?


raresu

Multumim mult de filmari, @daniel321!!
^
Pe malul Oltului inspre Slatina, pare ca vafi un debleu destul de serios - se observa destul de evident cum e expropiat / decopertat tot "estuarul ala de acolo". Mai mult, pare ca podul / viaductul va urca in curba cumva; cred ca va fi ceva gen viaductul de la Branisca / Soimus -  au experienta UBM.istii, nu-mi fac griji ;)

mike_85

Se mai aude ceva de tronsonul 3 si 4?

daniel321

#2451
Pod Cale Ferata Olt, Piatra Olt Slatina, Drum Expres DX12 Craiova Pitesti  19 08 2020


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov 19 08 2020



zuma80

In concluzie UMB a vazut ultima filmare a lui Daniel si au concluzionat cu:
"Ce facem baieti, nu ne apucam???!!!"
Pentru A6!

davyl

Superb!!! Multumim pt filmari @daniel 321!

hit_man_dany_el

#2456
Trecând astăzi prin zonă am văzut că au început lucrările și pe lotul 1 al tronsonului 1, mai exact in zona din poză. Erau vreo 3 excavatoare care decopertau și mai multe basculante.

daniel321

#2457
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Troson1 Ghercesti Nod Rutier Centura De Nord Craiova 20 08 2020


snackhunter

In sfarsit!

Multumim Daniel. Sper ca in zilele urmatoare sa aduca mai multe utilaje.

daniel321

#2459

Cu placere!
Se pare ca s-au apucat de nodul rutier, aici o sa fie si un pasaj si o relocare deci o sa apara si foreza...