News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ion59

Pe campul dintre Piatra Olt si Slatioara, din fuga masinii pe DJ677, pe partea spre Craiova, vizibil la deplasarea dinspre Piatra Olt spre Slatioara, se zarea ceea ce parea a fi fabrica de grinzi. Din pacate fara imagini. In zona se gaseste o statie de betoane si cantitati mari de materiale specifice. Poate confirma cineva ca au mutat productia de la Bacau?

abcxyz

^ Vezi mesajul lui horatiu.cosma din 7 iulie (nu cunosc zona dar din video/10:42 pare să fie vorba despre locația indicată de tine).

http://forum.peundemerg.ro/index.php?topic=155.msg294713#msg294713

daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot2 Pod Peste Raul Olt Si Balta Milcov, Reconstructie Pod Cale Ferata 26 07 2020


Sealand01

Oameni cum sunt proprietarii sau administratorii acelor fire de curent (nu cunosc cine) tin tara asta pe loc. La fel este si pe Tr 1 si TS la fel ca UMB trebuie sa sape in jurul stalpilor. Au trecut aproape 2 ani de la desemnarea castigatorului, trist
Muuultim pt filmare

Mlad

#2404
Sper ca nu este off topic, dar vreau sa confirm ca pe  DJ644, intre DN 64 si santierul DX la nord de Bals este activitate intensa de camioane in ambele sensuri. Am crezut ca fug de Bucuresti si vin la liniste, dar odata la 5 minute trece in viteza un camion de 45 tone, inspre si dinspre santier, probabil incarcat cu piatra pentru terasament. Daca o tin tot asa sper sa termine inainte de termen, eu cel putin astept acest drum dintotdeauna.

Am trecut de cateva ori cu masina si pe la Slatioara, pe langa statia de betoane din acel viitor spatiu de servicii. Acolo sunt cativa munti de piatra, balastiera fiind destul de aproape, maxim 3 km pe drum ocolit, este cumva in dreapta podului CFR, vizavi de statia Slatioara. Nu stiu daca au inceput productia de grinzi, tot intreba cineva. Zona este la fel, intensa, camioane care intra si ies din santier, nu prea poti sa opresti ca sa intrebi. Ce mi-a atras atentia acolo saptamana trecuta, a fost un tir cu prelata, destul de lung, care a intrat pe culoarul DX, nu stiu ce ar fi putut livra. Au oprit circulatia ca sa poata vira spre statia de betoane.

Earthchild

Quote from: Mlad on July 28, 2020, 04:06:56 PM
Sper ca nu este off topic, dar vreau sa confirm ca pe  DJ644, intre DN 64 si santierul DX la nord de Bals este activitate intensa de camioane in ambele sensuri.

DX va trece prin sudul Balsului.

perfidus

#2406
Si nu cred ca are legatura Balsul cu DN64 care trece pe la Ganeasa - Piatra Olt. Cred ca e vorba de depozitul de agregate din nodul viitor DX12 - DJ644 (Bals Est).
Vedeti ultimele poze de pe pagina dinainte, ale colegului Mlad.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

pelan87


Io

Wow, biroul de purtatori cu vorba al Cnxxl a dat o raita prin magazie si-a gasit un Nokia N90! Daniel&Co, dati cind puteti o raita pe-acolo si-aratati-le cum se face o filmare in 2020. Cu multumiri anticipate!  :)
In theory there is no difference between theory and practice. In practice there is.

Dominik

You're in Steelers Country


daniel321

Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Troson1 Robanesti Craiova Centura De Nord 01 08 2020


danielCD

Felicitări, @daniel321! In sfârșit o filmare cum trebuie. De-abia aștept noi filmări pe loturile UMB. :)

mihai008

Se mai aude ceva despre solutionarea contestatiilor pe tronsoanele 3 si 4?

florin74

Mai dureaza un pic, cred ca spre sfarsitul saptamanii posibil sa avem o decizie.