News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

9 Members and 16 Guests are viewing this topic.

Ionut

Enjoy!



Maine inca un clip. Lotul UMB de la Slatina la Bals. Sper sa apuc.

Multumim UMB, DRDP/SDN Craiova si colegilor din API pentru efort! :cheers:

alexandru_m

Faina filmare, imi plac mult captions-urile care explica "actiunea". Super utile.

Va rog sa-mi ziceti daca doar mie mi se pare, dar parca la fiecare filmare cu tronsoane UMB se vede o diferenta fata de alti constructori. Nu sunt de meserie si nu pot sa spun exact ce e, dar parca liniile drepte sunt mai drepte, unde au calcat o data nu mai cresc buruieni, parca betoanele arata mai bine, lateralele sunt mai drepte...nu stiu exact cum sa explic.

Plus imi place cum se vede clar un culoar pe unde au voie sa umble cu utilajele. Nu pe toata latimea terasamentului. Chiar daca uneori apar niste serpuiri care par ciudate, parca toata lumea doar pe acolo merge.

archaeus

Am vazut si eu din elicopter acea portiune de pe sfarsitul filmarii.unde nu au calcat aproape deloc. Stiti care e problema acolo? In rest, oamenii baga mare si se vede avans de la o filmare la alta.

BALEA STEFAN MARIUS

Superba filmarea..asa cum trebuie cu detalii scrise,,,este a doua de genul acesta de la API.....

Duta C

Intradevar,lotul UMB parca e desprins din alta lume.Cinste lor ca reusesc sa se descurce intr-un hatis birocratic si sa construiasca intr-un ritm alert.Bravo UMB!La cit mai multe lucrari sa cistigati ca le meritati din plin!

pest1969

Singura intrebare pare a fi: in ce luna a anului urmator am putea circula pe acolo?

silviu321

Impresionant! 9 foreze in  aprox 300 de m. Ai zice ca au mobilizat toate forezele din tara pe proiectul asta. Bravo UMB. Multumim API.

snackhunter

La Pielesti, unde au fost puse faimoasele borduri, cica sunt 4 foreze. Daca poate trece cineva prin zona sa ne confirme cu niste poze/video ar fi minunat.

Se pare ca si TS incepe sa incordeze muschii.

rocklee

viaductul cu  coborarea de pe deal ...continuarea lui  pe piloni pe marginea baltii Milcov si apoi trecera peste raul OLT ...VA FI O CAPODOPERA .....parerea mea ...UMBul ramane UMB .... :) :)

MULTUMIM ...API PENTRU FILMARE SI EFORT .... :D :D

EugenRo

Daca vreodata se va dori transformarea in autostrada, plecand de la dimensiunile date ale platformei, plasarea stalpilor va mai permite acest lucru?


Ionut

#2050
Am reusit sa strecor niste timp in seara asta si pentru celalalt lot UMB. Enjoy!



Inca o data multumiri UMB, DRDP Craiova si SDN Slatina si colegilor din API pentru efort! :cheers:

PS: Sa stiti ca inca acceptam donatii, deplasarile astea nu sunt ieftine. :D

archaeus


Dominik

Frumoase imagini, multumim pt efort !  :cheers: +1
You're in Steelers Country

perfidus

#2053
^^^@archaeus zona de la minutul 13:30 a primei filmări (intersectare DN64 si mai apoi cale ferata) va fi într-un lung debleu, DX va trece pe sub ambele CF și DN64. Nu va fi nod. Vor fi niste soluții interesante acolo. Cred ca mai sunt exproprieri de făcut.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

snackhunter

Pe 14.05.2020 fost depusa revizuirea AM-ului la APM Dolj.

Revizuire Acord Mediu DX12