News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 10 Guests are viewing this topic.

paullie

#1935
Din ce am auzit aici pe forum nu se face nod prin spatiul de servicii. Insa nu se poate face nodul "inainte" de spatiul de servicii, pe partea celalalta a DJ? Doua giratorii cu bretele in DX?

Later Edit Ca in poza?


dr4qul4

Ar fi prea aproape bretelele de iesire/intrare.
Asta cu interzis accesul prin spatiile de servicii ar trebui schimbata. Sau poate cineva are argumente sa ne lumineze si pe noi de ce e interzis.

PS. Localnicii folosesc de obicei aceste "Accese".
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

daniel321

#1937
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot1 Relocare DJ644 Bals Branet 29 04 2020


TibiV

daniel321,
inca un +1

Da, asa trebuie filmat!
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

daniel321

#1939
@TibiV

Am constatat ca e plictisitior, se putea si mai bine :D

dr4qul4

Ce face UMB la 3:40? Indreapta curbele de pe DJ644?
Ma obisnuisem sa adaugam sicane, nu sa le eliminam.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

perfidus

Exact asta urma sa comentez și eu după vizionarea acestor doua noduri. Relocarea vine la pachet și cu un debleu pe DJ. E mult de munca in plus, interesant ca au gândit asa. Ma rog, au de unde lua pământ de umplutura din nod și din debleu. +1 daniel!
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

archaeus

#1942
@paullie asta e pozitia. Pare ca decoperteaza ceva langa, poate relocheaza si aici DJ.

paullie

@archeus relocheaza si nu prea. Ai mai jos plansa de la licitatie pentru portiunea respectiva.
https://i.imgur.com/RLO0uCT.jpg

Conform planului acolo este parcare de scurta durata si se va face pasarela astfel ca DJ677 sa treaca peste DX fara nici un nod. In plus poza aia pusa de mine este trasa de par, avea dreptate colegul cu bretele prea scurte. Corect ar fi ca in poza de mai jos.


archaeus

@paullie Sau deviaza temporar DJ pana fac pasarela peste DX.

daniel321

#1945
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot1 Relocare DC13 DN65 Piatra Olt 29 04 2020


TibiV

+1

Poti sa plictisesti cat vrei tu...  ;)

Intrebare: stie cineva de ce sapa gropile alea enorme si la DJ644 si la DC13?...
In "interiorul" nodului...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

Mult spus gropi enorme. Probabil e terenul bun și îl folosesc ca umplutură, acea zonă din interiorul nodului nu avea oricum nu știu ce utilitate.

TibiV

Au deja vreo 4 metri adencime, sunt mai adanci decat inaltimea excavatorului.

Poate bazine pentru apa pluviala?...
Om trai si om vedea.
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Europiu

^^ Apropos de utilitatea terenului din interiorul nodurilor, am mai spus-o, o repet: îmi place la nebunie cum sunt în Germania nodurile pline de copaci/arbuști. Nu înțeleg de ce nu se face și la noi așa. Normative?
The problem with the world is that the intelligent people are full of
doubts, while the stupid ones are full of confidence (Charles Bukowski).