News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 9 Guests are viewing this topic.

Cozak

Exceptionale cadre, multumim archaeus! :cheers:


TibiV

Haioase comentariile...
Razboi "piloti" vs. "piloni". Dar nimeni nu a auzit despre pile...  :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

reed

tot repeta ca cel mai lung pod din tara,insa uitam de viaductul de la Suplacu,1.8 km si da,haios cu piloti,piloni....ce mai conteaza,podul sa iasa

voicul

Eu am auzit ca sunt la km 43 unde se face un imens pod, dupa care: cea mai mare lucrare este podul de la km 43.

Am ascultat de 2 ori sa aud care sunt 2 poduri asa mari:lol:

perfidus

Ce va place sa va luati de olteni. Nu stiti ca aici e ca la concurs? Cum sa nu fie cel mai mare :D.
INFO: Ca sa fim exacți este pod+viaduct(e). Si podul nu e nici pe departe foarte mare, acolo Oltul este deja regularizat.
Autostrada Pitesti - Craiova (A12) e ingropata. Se prefigureaza Drumul Expres CrPit (DEx12).; Contract semnat Tr.1 12.2018 - Tirrena Scavi ; Tr.2/L1&L2 finalizat - Spedition UMB ; Semnare contract Tr.3 si Tr.4 16.09.2020  - Spedition UMB ; Licitația pentru ,,Centura de ocolire Craiova Varianta Sud DN 56- DN 55- DN 6" - contract semnat 14.01.2022 - Rizzani de Eccher; "Constructia Variantei de Ocolire Targu Jiu – Finalizare Lucrari" - contract semnat 22.09.2020 - S.E.C.O.L. - stadiu lucrari 60%; "Reabilitare DN 6, Alexandria – Craiova, Lot 2: km 132+435 – km 185+230 – Relicitare" - contract semnat in 08.03.2022 - Ozaltin Inșaat

pelan87

Las' ca se face podul de la Braila si devine el cel mai lung pod din tara (nu viaduct, ca sa nu fie dubii)  :lol:

daniel321

#1927
Drumul Expres Craiova Pitesti DX12 Tronson 2 Lot 1 Nodul Rutier DC154A 29 04 2020


paullie

Daniel +1 multumim.

@Ionut ce se mai poate face sa "impingem" un nod DX12 cu DJ677?

Ionut

Ai contract semnat. Ce nod sa împingi? Il împingi pe alt contract, altă licitație. Dacă vrei neaparat. Oricum acolo CNAIR nu mai face nimic. Ulterior autoritățile locale pot face noduri suplimentare.

Duta C


TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)


paullie

Marius Oprescu si cu Savu Ungureanu. Poa sa-si puna pofta-n cui cei din Slatioara legat de nod.

dr4qul4

Nu cumva exact langa DJ677 va veni un spatiu de servicii? Pe maps parca se vede un inceput de decopertare pt asa ceva.
Caz in care nu se poate face si nod. Asta daca nu se va face acces prin spatiul de servicii.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024