Drumul Expres DEx12 Craiova-Pitești

Started by Ionut, February 12, 2013, 07:35:36 AM

Previous topic - Next topic

1 Member and 9 Guests are viewing this topic.

Ionut

DX12 CRAIOVA-PITESTI - PLAN GENERAL

imagine la dimensiune completa

Licitatii. | Caiete de sarcini.
Detalii - plase cu traseul in detaliu, profile transversale, noduri.




CNADNR a atribuit direct in 31.07.2015 catre LOUIS BERGER SAS contra 129,360.00 RON fara TVA, "Servicii de consultanta in scopul asistarii Autoritatii contractante in etapa de dialog in procesul de atribuire a contractului de concesiune de lucrari Drum expres/Autostrada Craiova-Pitesti km 0+000 km 121+185".

Durata serviciilor de consultanta: 3 luni

udar

#1
hehehe.......................
multe vrem noi sa facem, dar nu suntem in stare sa le terminam nici pe cele incepute cu bani de afara .............
aceasta bucata buna de autostrada intre Pitesti-Craioca chiar trebuie sa se faca, dar as prefera sa se termine CIV 
sa inceapa anul asta lucrarile..........ar fi o premiere fericita pentru noi si le tin pumnii

lautaxi

Sunt altele mai importante si dupaia Craiova-Pitesti, dar daca se face pe banii alcuiva si nu ai statului e super .

Tavi

Chestia cu importanta este relativa.
In opinia mea toate sunt importante iar Pitesti Craiova este la fel de importanta ca si celelalte.
Este, daca vreti, ramura sudica a CIV.
In alta ordine de idei, multumiri lui Ionut ca a deschis acest subiect si sper sa prinda contur cat mai curand.
Despre exproprieri ce info sunt?

Ionut

Nu cred ca sunt facute exproprierile... :(

iuli

Pentru a incepe expropierile nu e necesar in primul rand un proiect sau macar un plan?! Pentru ca e nu am auzit de asa ceva decat de niste dungi trase pe o harta de cel mult 300 x 300 pixeli.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

SF/preSF?! Nu stiu daca exista asa ceva.

Tavi

Sa ne amintim ce se spunea anul trecut ...
http://adevarul.ro/locale/slatina/lucrarile-autostrada-craiova-slatina-pitesti-putea-incepe-anul-viitor-1_50d0bc2c596d72009113e821/index.html#

Daca luam de bun ce zice primarul Slatinei se cam stie traseul autostrazii .. sau cel putin a centurii Slatina

Ionut


davyl

ionut, multumesc pt. video, dar este cum spui tu: momentan, "just for fun!"

O sa cred ca intr-adevar se intampla ceva pe acolo, in ziua cand voi vedea primele foto ale primelor lucrari acolo, bineinteles, pe acest thread! :)

michael21_mtv

mi se pare k deja ai facut 1000 de topicuri de nici nu stiu la ce sa ma mai uit...prea multe, si din auzite...pune lucruri concrete...asta de acum nici macar nu ar trebui sa existe, nu e nimic adevarat !!!! fara suparare

udar

cum spunea si Ionut citire "Just for fun"

davyl

@michael21_mtv, nu pot fi de acord cu tine ca este "din auzite". Sunt foarte multe articole concrete in presa care vorbesc de o viitoare autostrada Craiova-Pitesti (chiar daca va fi poate exclusiv o autostrada facuta in PPP).

Iar ionut, cu siguranta, nu face topicuri aiurea. Forumul este foarte bine structurat, iar daca ai o problema cu structura, il poti contacta si poti propune tu o alta structura. Suntem deschisi pe acest forum la orice propunere buna. Si mai ales suntem foarte respectuosi unii cu altii. Nu de alta, dar ne place tare mult acest forum, tocmai pentru faptul ca aici, toti ne respectam unii pe altii... Cum spui tu: "Fara suparare!" ...

Cele bune...

Ionut

"Adevarul" e pe undeva pe la mijloc, ca de fiecare data. E drept ca sunt momentan 90% vorbe si fapte practic zero... insa atat timp cat sunt declaratii multiple trebuie cumva luate in seama si puse pe thread. Evident, pana la prima lopata e mult, mult de tot.

lucian252012