[TM] Centura Timisoara

Started by radutm, January 21, 2013, 01:09:49 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 2 Guests are viewing this topic.

NGC

Valabilitatea ofertelor e pana in 19.12.2017, dar va trebui sa fie actualizata.

Am uitat sa va spun ca in 29.11.2017 s-a incheiat etapa de evaluare tehnica (plus DUAE) si ca asteptam contestatii, si asteptam si finalizarea evaluarii financiare plus alte contestatii.

Va tin la curent cand mai aflu ceva.

elphax

15 a trecut,  se apropie 19...

dorum

sa inteleg ca ne bagam p... domnu' Ionita??? si anulam licitatia? sau?? anuntati castigatoru' in 18?

Dominik

E incerta toata situatia ca de obicei in stilul CNAIR  >:(
You're in Steelers Country

NGC

Se va amana.

In principiu ar trebui sa avem CNSC si CAB si mai apoi iar CNSC si CAB.

dorum

Iată că de curând, pe Sistemul Electronic de Achiziţii Publice a fost publicată o nouă dată limită pentru anunţarea firmei câştigătoare. Astfel, firma câştigătoare ar trebui anunţată pe 15 ianuarie!

NGC

Stati linistiti ca mai dureaza, pentru ca firma SOCIETA ITALIANA PER CONDOTTE D'ACQUA a contestat.

cristi5

Condotte d'aqua, ca dl ministru :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

elphax

jumatate de an pierdut

timp in care se putea face un SF nou pt 2 benzi pe sens. nu ca asta nu ar fi suferit amanari si decalari suplimentare
:)

NGC

Sa trecem acum o veste si pentru colegii din partea vestica a tarii.

La centrul de comanda am primit o informatie care inca nu este publica, dar avand in vedere ca probabil maine va deveni publica, o publicam din seara asta.

Vrabiutele spun ca avem o contestatie si din partea asocierii conduse de "prietenii" mai vechi ICM (Maltauro).

bogdix


bogdix

Dacă termenul pt. deciziile CNSC e de 30 de zile de la înregistrarea contestaţiei, atunci mâine ar trebui să se dea decizia pt. contestaţia celor de la Condotte. Are data înregistrării 15.12.2017 (dosar 4580/2017).

NGC

Teoria ca teoria, dar practica ne omoara.

Exista cazuri recente in care termenul de 20 + 10 zile a fost depasit. De exemplu la A3 Targu Mures - Ungheni si la podul de la Braila.

Pe de alta parte, sunt 2 contestatii si se va da o decizie comuna. Iti pierzi deocamdata vremea urmarind acel dosar.

NGC

Ceea ce este mai putin cunoscut, desi sunt aproape sigur ca am scris undeva despre asta, este faptul ca si aceasta licitatie este bazata pe OMT 600.

Faimoasele conditii speciale introdu-se prin OMT 600 si-au facut aparitia in 2 August 2017 prin clarificarea 13, deci cu mai putin de 3 saptamani fata de data de 21 August 2017, data cand ofertele au fost deschise.

Ionut

Nu am urmarit licitația. Avem oferte depuse? Teoretic, dacă nu sunt depuse ofertele, ar putea fi trecuta licitația pe noul contract național. Teoretic.