News:

.

Main Menu

Motorway spotting

Started by radutm, January 03, 2013, 10:32:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Ionut

Baieti, hai sa discutam pe thread-urile autostrazilor treburile astea si sa pastram acest thread in special pentru poze. :) Multumesc! :cheers:

adiarc

cateva poze de azi dimineata in zona tunelului
deseara o sa pun si pe A1 , din zona Aciliu

asadar probabil va intrebati cum arata lucrarea finalizata de acoperire a tunelului







trafic destul de intens pt dum dimineata



acum lucrarea este intradevar finalizata....acoperit cu strat vegetal , dat cadere catre rigolele de beton
mai lipsesc bineinteles arbori si arbusti care probabil vor fii plantati toamna tarziu....oricum zona este in padure si se va impadurii si singura











"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

adiarc

urmatoarele poze sunt facute de pe pasajul aferent DC Sacel-Mag









in plan apropiat sunt ramasitele unei mici organizari de santier , din timpul constructiei







urm poza e cu adevarat tare





spre Sebes



si in incheiere , o problema mioritica din Eterna si Fascinanta Romanie
indienii au furat , deja , toate capacele gurilor de scurgere si majoritatea ochilor de pisica de pe parapeti



"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

mirceaVRo

Firma de paza ce face ,doarme ? Daca ar fi unu luat la tinta intre ochi restu nu ar mai incerca asa ceva ;
La intrarea in tunel mi-ar fi placut sa vad vopseaua-stratul acea reflexiv si pe partea stanga nu doar pe dreapta , oare ar fi costat asa mult ?

danutzu_1069

Nu are niciun rost sa fie vopsita si partea stanga. Se marcheaza doar intrarea in tunel.
In plus are crea si confuzie in anumite conditii

radutm

Cateva fotografii de pe A6:




cont inchis

radutm

A1 in zona Deva, azi dimineata:


cont inchis

radutm

#157
Sambata spre seara, venind dinspre Alba Iulia, am renuntat la placerea de a conduce pe autostrada si am facut o sesiune de spotting pe segmentul A1 dintre Orastie si Sebes.

Am pozat din patru trei locatii, prima dintre ele in zona Pianu de Jos, toate cu vedere in directia Orastie (inspre Sebes nu aveam vizibilitate din cauza debelului foarte lung).












cont inchis

radutm

A doua locatie - Tartaria. Vedere inspre Orastie, trafic din plin:






cont inchis

radutm

Tartaria - vedere inspre Sebes:






cont inchis

Ionut

Superbe cadrele, multumesc mult! :cheers:
Si super aglomeratie:

radutm

A treia si ultima locatie, de langa Balomiru de Camp:









cont inchis

radutm

Quote from: Ionut on July 27, 2014, 05:55:47 PM
Superbe cadrele, multumesc mult! :cheers:
Si super aglomeratie:
Au inceput sa vina in tara romanii din strainatate...probabil va fi si mai aglomerata de saptamana viitoare.
cont inchis

alin_simeriaveche

Super
Cand ma uit la aceste poze nu am cum sa nu ma intreb ce frumos e sa mergi pe o autostrada de la Nadlac   pana la Constanta

trifuhoria

Cand ma gandesc ca toate acele masini erau prin sebes:(
Superbe cadre!!!