News:

.

Main Menu

Motorway spotting

Started by radutm, January 03, 2013, 10:32:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

bogdymol

E de ajuns sa te joci putin cu Street View prin zona aia sa vezi halul in care arata nodul.

http://goo.gl/maps/aVD2X
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

radutm

Daca doriti sa revedeti, foarte pe scurt, traficul pe autostrada A1 in dreptul localitatii Giarmata:



UMB face lucrari in zona la tot felul de finisaje.
cont inchis

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dr4qul4

Quote from: bogdymol on September 04, 2013, 03:45:05 PM
E de ajuns sa te joci putin cu Street View prin zona aia sa vezi halul in care arata nodul.

http://goo.gl/maps/aVD2X

Dar nici trafic nu cred ca are acel nod facut doar pentru 2 comune. probabil ca s-au gandit, daca tot au un pod sa faca si nod.
Chiar nu vad necesar un nod complicat si scump pt cateva masini. mai sunt cateva noduri in acelasi stil pe A1, cel de la Gaesti insa arata bine.

eu cand trebuie sa ma duc spre Titu (si ma duc destul de des) o iau pe DN7 si nu pe A1. prefer o iesire prin chitila decat una prin militari.
pana la Titu sunt 42 km pe DN si 60 pe A1 si DJ-uri. Asadar DN-ul este mai rapid, asta daca nu stai in militari.

iar acele DJ-uri sunt jalnice in timp ce DN7-DN71 unt perfecte! iar DJ701 este proaspat reabilitat.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

davyl

Multumim iuli pentru fotografiile superbe!

Trebuie sa constat ca inca nu se vede prea mult trafic. Probabil ca traficul va creste usor-usor dupa deschiderea noilor segmente si probabil, putem vorbi de valori de trafic reale cand tot tronsonul Nadlac-Sibiu va fi gata!

iuli

Era duminică pe la 10 dimineață.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

davyl

Atunci poate ca e normal sa fie traficul ala! :) Oamenii mai si dorm duminica dimineta la ora 10,00! :)
Multumesc de precizari, iuli!

radutm

#97
Cateva instantanee de pe autostrada A1 Lugoj - Deva lot1:





Segmentul neutilizat dintre Sanovita si nodul cu A6:

cont inchis

radutm

Trafic lejer pe autostrada A6:


Autostrada A6 catre Lugoj:
cont inchis

iuli

Quote from: radutm on January 17, 2014, 05:57:22 PM




Abia acum imi dau seama cat de mult poate insela obiectivul. Parca ar fi un roller-coster dar pe drum cand am fost nu am sesizat nimic.  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

sa inteleg ca valurile alea sunt eroare de obiectiv sau ca ele de fapt exista insa sunt insesizabile la condus?
Sailing away! S/Y Haimana

iuli

Nu există în realitate decât pe lungi foarte mari încă nici lu simți. E iluzie optică de la zoom.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

Quote from: sebba on January 17, 2014, 06:14:40 PM
sa inteleg ca valurile alea sunt eroare de obiectiv sau ca ele de fapt exista insa sunt insesizabile la condus?
Te asigur ca atunci cand conduci pe acea portiune nici nu iti dai seama. Cert este ca autostrada nu este perfect dreapta, altfel nu aparea acest efect, insa variatia este extrem de mica. Doar ca este amplificata de zoomul mare.
cont inchis

Raducu Popa

Banuiesc ca se face asa ca sa asigure o scurgere a apei

Ionut

Merg cateva si in vitrina, sunt foarte reusite. Foarte fain se vad acei munti, nu ma asteptam sa se vada asa bine. Probabil ca Dumbrava-Deva o sa arate superb...