News:

.

Main Menu

Motorway spotting

Started by radutm, January 03, 2013, 10:32:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

radutm

Cateva poze de la nodul Ortisoara (oficial nedeschis), de astazi, 16 mai 2013:


















cont inchis

Ionut

Vai ce rau arata unele portiuni de asfalt... :ohno:
Merci de poze!

iuli

Singurul lucru bun pe care se pare că l-au făcut cei de la FCC au fost acele debleuri care după toată nebunia asta din iarnă şi primăvară nu s-au mişcat niciun centimetru.
Iar legat de petele de asfalt cred (şi sper să fie aşa) că sunt mai mult urâte la privit decât la condus.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

marius_ar

Autostrada A1 de la Bucuresti (Nod Centura Bucuresti) pana la Pitesti (Nod Pitesti Est):
http://www.youtube.com/v/HaYE2dEVx7w

Sfantu

 deschid nodul la ortisoara?  O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

E deschis de multisor... Aseara au reinceput lucrul la spatiile de servicii de pe Arad - Timisoara, cred ca construiau toalete sau ceva pereti.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

ciprebbe

Cred ca Sfantu ne intreba daca sa deschida la el pe harta acel nod, iar conform spuselor voastre trebuie deschis si pe harta.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Sfantu

da exact ... bun voi face update .. dar postez abia prin septembrie ca poate e mai substantiala schimbarea de la rosu la verde  ;) O:-)
Harta Autostrada A1 A2 A3 A4 A6 inclusiv DN si DJ in judetele adiacente Versiunea medie 50MB  Versiunea mare 200MB

user201

Nodul ( dacă se poate spune așa ) de acces pe A1, tronsonul București-Pitești de la Vânătorii Mici. Nodul nu era semnalizat în localitate decât printr-o tablă mică iar drumul, după cum se vede din poze, era unul vechi de beton.
Chiar lângă podul de supra traversare asfaltul lipsea complet, după cum se vede de asemenea din poze. Dacă eram de părere că nodul de la Deva e cel mai ciudat, acum pot spune că am găsit unul și mai și:














user201

A1 însuși, cel puțin între Vânătorii Mici și Pitești era în general OK:












user201


radutm

Faine poze, multumim! Interesante sunt cele din "nodul" Vanatorii Mici, care ar trebui sa traga un semnal de alarma. N-ar fi rau daca un grup de forumisti care stau in zona ar face un fotoreportaj complet de-a lungul Bucuresti-Pitesti pentru a scoate in evidenta problemele de care sufera aceasta bucata. Sunt foarte putine pozele din "noduri", de pe pasaje, sau din lateral. Cred ca Bucuresti-Pitesti a fost mai putin pozata in toata existenta ei decat noile tronsoane aflate in constructie in ultimii ani.
cont inchis

phb2

Quote from: user201 on September 04, 2013, 02:52:21 PM
Nodul ( dacă se poate spune așa ) de acces pe A1, tronsonul București-Pitești de la Vânătorii Mici. Nodul nu era semnalizat în localitate decât printr-o tablă mică iar drumul, după cum se vede din poze, era unul vechi de beton.
Chiar lângă podul de supra traversare asfaltul lipsea complet, după cum se vede de asemenea din poze. Dacă eram de părere că nodul de la Deva e cel mai ciudat, acum pot spune că am găsit unul și mai și:


Très instructif ! Et en plus de Deva, peut être également à Sanovita ( ou à Belint )

user201

Sincer, aș fi și eu curios de cum arată alte noduri de pe București-Pitești, exceptând nodul din Pitești cu sensul acela giratoriu enorm, nod ce arăta bine.

"Nodul" de la Vânătorii Mici era praf-praf după cum se vede din poze.