News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Motorway spotting

Started by radutm, January 03, 2013, 10:32:32 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Din capatul celalalt al pasajului tot spre Ploiesti. Frumos si de aici.












Ionut

La intoarcere acasa, pe drumul spre Tunari, am prins un TAROM pe final approach. :) E o zona faina pentru bird watching. Pasari de-astea mari. :)





Cine are timp si chef de privit la cer, poate privi de-aici aterizarile pe OTP RNW 26R.

Gata, asta a fost, sper ca v-a placut. :)

Bogdan.j

1992: Omenirea i-a pierdut pe Benny hill,Marlene Dietrich,Anda Calugareanu,Radu Tudoran. Am aparut eu. :D
Si vis pacem, para bellum.

radutm

Ex-ce-len-te pozele, Ionut!  :cheers: despre asta era vorba de la bun inceput! Foarte foarte faine pozele si A3 arata bine de tot. La mai mare!
cont inchis

grig


Ionut

Ma bucur ca v-a placut. :)

Am uitat sa mentionez ceva. Asa cum se vede si in poza asta:



autostrada era destul de aglomerata, semn ca multi o folosesc pentru a iesi spre munte. Evident nu e folosita doar de bucuresteni... insa cred ca ieri cei mai multi veneau de la munte. E un semn bun si traficul va creste semnificativ cand se va termina si bucata metropolitana.

mitsu

Multumim tuturor ptr fainele reportaje!

radutm

Ce poze misto ar trebui sa iasa de aici:

Pacat ca nu avem (inca) niciun clujean pe thread care sa fie dispus sa mearga la un reportaj foto pe langa A3 Turda - Gilau si nu pe ea 8)
cont inchis

fuscobal

Se pare ca s-au gasit unii sa smulga bucati din panourile fonice din lemn. Nu pricep daca e pur si simplu din rautate sau le-au pus pe foc sa se incalzeasca iarna !

ciprebbe

radutm - un Turdean era numai bun acolo. E atat de ciudata zona de acolo de la cariera si mai mereu paznici. Cand am fost acum vre-o 4 ani am crezuta ca am ajuns direct in cariera, practic pe acolo merge drumul 103G.
Putin mai spre Gilau, in varful pantei , unde e supratraversarea lui 103G spre Tureni (si unde se vrea construit viitorul nod pt centura Valcele Apahida)e o zona ft buna de pozat si nu are nimeni treaba cu tine.
Momentan stau prost cu timpul dar daca nu se incumeta nimeni, cu prima ocazie cand trec prin zona , dau o fuga si pe acolo.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Hercule

#70
Quote from: Ionut on April 28, 2013, 08:41:10 PM


Ce inseamna TEM de pe panoul de mai sus ?

Later edit: Multumesc nenea_hartia!
Deșteaptă-te române!

nenea_hartia

^ E o semnalizare inutilă care înseamnă Trans-European Motorway.

roata

#72
Macar la alea de beton, urate, nu au ce sa le faca.
Sunt genul de oameni care rup gardurile ca sa aibe acces mai...lejer, trec peste linia mediana (si ce le mai sta acolo in cale) ca sa intoarca etc.
Cine se va ocupa pe viitor de intretinea acestor autostrazi va avea mult de furca. Trebuie supraveghere video din km in km si nu doar amenzi, ci si macar o noapte la brutarie.

sebba

#73
mi-a placut asa de tare ca am pus-o wallpaper
dar mi-ar prinde bine o rezolutie mai maricica
danke
Sailing away! S/Y Haimana

Goldmund

Superbe poze!

A1 :
Giarmata-Timisoara are nevoie de o legatura rapida, doua benzi/sens.  In regiune se poate dezvolta si o noua zona industriala a Timisoarei si de ce nu, o zona de locuit.
Traficul va creste pe A1 -Vest odata cu continuarea autostrazii spre Lugoj si legaturi rapide cu Timisoara.
Din vara/toamna vor fi mai multe motive de fotografiat intre Deva si Sibiu.

A3 Bucuresti-Ploiesti: mi se pare mie sau banda de urgenta e mai lata decat pe alte autostrazi de la noi? Arata nesperat de bine! Si ce circulatie, cu toate ca nu are inca intrarea in Bucuresti terminata! Pentru ca DN1 a fost artera principala spre nordul tarii, spre paduri si lacuri(agrement) si spre munte si Transilvania, acolo s-a construit pana acum enorm Sper ca de acum incolo A3 sa fie in atractia dezvoltatorilor de toate felurile: industrial, de locuit, de recreere.

A2 Ma alatur dorintelor unor colegi care rugau pentru poze de pe Autostrada Soarelui, singura autostrada....terminata. Si poate vedem si poze de la 'nodurile dobrogene', cele intre A2 si A4... si A4 si DN3.