Autostrada A2 București-Constanța

Started by Ionut, September 13, 2011, 03:53:26 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 11 Guests are viewing this topic.

kitsune

Atunci să-i zicem Ciulnița, că gara e și mai aproape  :lol:
A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools.
Douglas Adams, Mostly Harmless

RaduG

12.10.2023 lucrări la podul peste brațul Borcea pe sensul Cta-Buc și lucrări la viaductul de la km 197 de după benzinăriile Mol, spre Cta.














Powered by API/PUM imgur uploader

Skynick

S-a reasfaltat banda II pe directia Constanta, vreo 10 km dupa Fundulea absolut la misto. Valurita si inegala.
Daca eu maine imi iau trei scule si un finisor, fix asa imi iese si mie. Bataie de joc, firme de doi lei, la misto.

survola


Cetatean

Sunt multe motive din care iasa valurit. Principalul,e lipsa de personal calificat. Finisparele alea is prea destepte,da tre sa si intelegi ce inseamna o panta...
Dupa aia in ordine as adauga:
- frezezi 4 pui 4,deci nu preiei nimic
- se merge pe "copiere" nu pe trasare topo
- din cauza ca se face racord la ax si banda de urgenta,denivelarile se preiau
- daca ai face ridicare topo si ai umbla putin  la longitudinal,ar rezulta si grosimi mai mari de 4 cm sau cat o avea uzura.
- dar n-ai sa vezi asa ceva din cauza ca CNair cred ca face contractele la mp...asa ca interesul e sa pui cat mai putin asfalt.
- mi se pare mult mai greu sa faci un aliniament tipla,decat sa tori asfalt in curbe...
- lotul Colas inca se prezinta bine in vara

Harry

Agentia pentru Protectia Mediului  Constanta,  anunţă publicul interesat asupra luării deciziei etapei de încadrare: NU  ESTE NECESARA EFECTUAREA EVALUARII IMPACTULUI ASUPRA MEDIULUI în cadrul procedurii de evaluare a impactului asupra mediului, pentru proiectul: REALIZAREA DE NOI NODURI RUTIERE PE AUTOSTRAZI - NOD RUTIER PESTERA(A2-KM 181) SECTOR CERNAVODA - CONSTANTA, judetul Constanta, amplasata in comuna Pestera, municipiul Medgidia, extravilan, judetul Constanta, titular: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A  INFRASTRUCTURII   RUTIERE S.A.  reprezentata de EXPLAN S.R.L.,  cu sediul in. municipiul Bucuresti, b-dul Dinicu Golescu,  nr. 38, sector 1.