Author Topic: [CJ] Lucrari in Cluj-Napoca  (Read 103120 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Bogdan_Cluj

• Executive
    • ClujEuropean
Re: [CJ] Lucrari in Cluj-Napoca
« Reply #465 on: November 16, 2017, 11:58:18 AM »
Floresti - Centura Sud
Hopa, ce avem noi aici?
Am o colega care locuieste in zona si zice ca se lucreaza in zona viitorului giratoriu de pe Valea Garbaului. O sa incerc in weekend sa fac niste poze in zona, deocamdata am primit doar aceasta poza:

Si intre timp am gasit si articole recente pe aceasta tema:
https://cluj-am.ro/2017/11/03/au-inceput-lucrarile-la-centura-de-sud-a-florestiului/
http://citynews.ro/eveniment/foto-incep-lucrarile-la-centura-sud-floresti-drumul-care-leaga-comuna-de-cluj-napoca-va
http://clujeuropean.com    
             Transport: Traficul de tranzit  |  Conexiune A3-DN1 Tureni  |  Lucrari infrastructura jud. Cluj  |  Monitorizare lucrari | Transport alternativ: Piste biciclete | Flota CTP |
             Economic: Buget: General Cluj Napoca | Transporturi Cluj Napoca | PNDL2: Nivel national | Regiunea Nord-Vest | Regiunea Centru | Regiunea Vest |Judetul Cluj |
             Book review: Indrumar pentru primari |

ciprebbe

• Duke
  • Legend
  • *
« Reply #466 on: November 16, 2017, 01:09:30 PM »
Ca tot se discuta de repozitionarea bordurilor ingropate si cei 3-4cm pe care tot ii lasa Dorel..... ieri l-am intalnit cu tarnacopul in mana si repozitiona bordurile la intersectia Dorobanti cu T Mihali. Fiind cu bita opresc si il intreb cand invata constructorul sa puna bordurile ingropate pana la nivelul asfaltului? A tacut....
Azi am trecut din nou pe acolo, au reasfaltat trotuarul, nu am fost pregatit sa pozez dar promit sa ajung sa va fotografiez "lucrarea" sa vedeti ce a iesit.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

Iceman

• Senior
« Reply #467 on: November 16, 2017, 03:09:03 PM »
Mai facut curios Ciprebbe astept pozele.....Sti cumva cine a facut lucrarea RADP?....Ei au contract pe 2 ani cu primaria....RADP lucreaza cum vor ei la treceri de pietoni si capat de trotuare ...Si toate lucrarile au fost receptionate de primarie indiferent de inaltimea bordurilor...Ceva incredibil.. >:(

ciprebbe

• Duke
  • Legend
  • *
« Reply #468 on: November 17, 2017, 08:31:50 PM »

M-a ascultat si sunt la nivel :)))
E-republik

voicul

• Hero
  • *
« Reply #469 on: November 17, 2017, 08:48:19 PM »
Super!
Cand mai ajungi prin B? Poate te asculta si pe aici :)
Bucuresti - infrastructura special creata pentru statul in trafic.

Iceman

• Senior
« Reply #470 on: November 17, 2017, 09:18:03 PM »
Putin urat estetic.... :D..Pata de asfalt a ramas pe bordura....Dar este la pas facuta bordura de la trecerea de pietoni :p
Ciprebbe vorbele tale sunt magice :D

ciprebbe

• Duke
  • Legend
  • *
« Reply #471 on: November 17, 2017, 10:06:15 PM »
Ma declar multumit :)), doua treceri rezolvate . Sa traiasca Dorel, orine ar fi el.
E-republik

Bogdan_Cluj

• Executive
    • ClujEuropean
« Reply #472 on: November 19, 2017, 10:34:20 PM »
Centura Floresti Sud

Am facut cateva poze de aici:

Cu galben pozitiile si directia pozelor.

Zona giratoriului din spatele Polusului/Vivo:
Trebuie sa dati zoom, ca nu se prea vad tarusii si panglica ce delimiteaza zona de lucru

Aici probabil ca ajunge drumul dinspre Floresti
             Transport: Traficul de tranzit  |  Conexiune A3-DN1 Tureni  |  Lucrari infrastructura jud. Cluj  |  Monitorizare lucrari | Transport alternativ: Piste biciclete | Flota CTP |
             Economic: Buget: General Cluj Napoca | Transporturi Cluj Napoca | PNDL2: Nivel national | Regiunea Nord-Vest | Regiunea Centru | Regiunea Vest |Judetul Cluj |

TheStig

• Toddler
  • *
« Reply #473 on: November 25, 2017, 02:46:47 AM »
Am fost seara trecuta in zona parkingului Negoiu si am facut cateva poze.

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

voicul

• Hero
  • *
« Reply #474 on: November 25, 2017, 12:00:31 PM »
Sa pricepem ca e gata si functioanala dupa cum iese masina aia?

Bucuresti - infrastructura special creata pentru statul in trafic.

Iceman

• Senior
« Reply #475 on: November 25, 2017, 03:53:31 PM »
Sau finalizat lucrarile de asfaltare carosabil si trotuar pe Calea Manastur....Din 3 treceri de pietoni 2 au fost facute la pas , a 3-a are bordura de 3-5 cm....;)))

Cireasa de pe tort in materie de executii treceri de pietoni cu bordura in mijloc intre 3-9 cm....Doamne fereste sa fi pilit si sa incerci sa treci aceasta trecere de pietoni ai sanse mari sa tragi o tranta;)))...

TheStig

• Toddler
  • *
« Reply #476 on: November 25, 2017, 06:22:58 PM »
Sa pricepem ca e gata si functioanala dupa cum iese masina aia?
Nu am intrat sa vad daca au fost marcate locurile de parcare, ca in rest pare gata cam tot, mai erau niste saci si niste resturi de materiale, in spatele masini respective, care nu iesea, era doar oprita pentru moment acolo.
P.S. scuze pentru felul in care sunt aranjate pozele de mai sus, e prima data cand postez si eram pe telefon

Bogdan_Cluj

• Executive
    • ClujEuropean
« Reply #477 on: December 04, 2017, 02:03:06 PM »
Parking Negoiu
Boc zice pe FB (cu poze)

"Parkingul Negoiu din Manastur cu 372 de locuri a fost finalizat.
Azi a inceput procedura de receptie, urmeaza obtinerea Avizului ISU si repartizarea ulterioara a locurilor din parking conform Regulametului aprobat de catre Consiliul Local."

La poza cu oglinda, se vad "finisajele" de pe stalpii de sustinere. Calitate 100%.

@TheStig - daca locuiesti in zona, mai poti sa dai o fuga sa faci niste poze?

https://www.facebook.com/EmilBoc.Intotdeaunapentruclujeni/posts/1559691867452966

TheStig

• Toddler
  • *
« Reply #478 on: December 05, 2017, 07:28:57 PM »
Pana vineri sunt plecat din Cluj, dar sambata pot sa mai trec prin zona sa fac cateva poze.

HVMihnea

• Youngster
  • *
« Reply #479 on: December 14, 2017, 09:25:51 PM »
Are cineva detalii despre efortul genial de a crea dezastrul de pe Republicii (in zona intersectiei cu A Iancu, chiar langa casa de cultura a studentilor)? Cine a trecut pe acolo stie la ce ma refer. (Ma tem ca nu am poze, ma enervasem foarte tare)
Rezumat: sunt 2 benzi deja stramte, una stramtata si mai tare de niste "popici"(nu stiu cum sa le spun altfel)pusi langa trotuar, si mai nou a mai aparut un rand de popici "temporari" pe mijloc (impreuna cu niste semne de ocolire stanga/dreapta si inca un semn pe care nu am reusit sa il citesc).
Problema e ca nu se lucreaza nimic. Toate indicatoarele erau lovite/intoarse/deplasate, stiu ca 2 colegi in fata mea le-au sters. Am venit si eu si am dat jos unul (efectiv nu incapeam). Nici nu vreau sa imi imaginez cate masini au fost zgariate acolo.
Se merge pe ideea "incape un Polo la limita, incap toate masinile" oare?