Author Topic: [CJ] Lucrari in Cluj-Napoca  (Read 70737 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

BogdanCluj

• Officer
    • ClujEuropean
Re: [CJ] Lucrari in Cluj-Napoca
« Reply #225 on: April 21, 2017, 09:03:52 PM »
Se descurca cu cablurile  :D
Acum se chinuiau cu grinda nr 2. Am intrebat pe cineva care "pazea" trailerele: sunt 11 grinzi in total, si sunt aduse cate doua pe un trailer. Deja se cobora a doua, si mai erau inca 4 pe doua trailere.

Podul Traian, 21.04.2017:

Poza de pe podul Horea

Aici se observa ca o grinda este pe partea cealalta a "conductelor"

Foarte impresionanta macaraua "mare"  8)

Tot albumul Podul Traian aici

BogdanCluj

• Officer
    • ClujEuropean
« Reply #226 on: April 22, 2017, 12:18:19 AM »
De asemenea se lucra si la Parkingul BCU 21.04.2017(vineri seara pe la ora 19.30). Se turna in coltul catre strada/cladirea BCU.

Se vede ca s-au folosit "prefabricatele" (nu stiu termenul corect) care erau amplasate in acest loc. Daca va uitati la pozele din 26.03 (aici) se vede ca aici erau alte "prefabricate de beton". Probabil ca acelea sunt in groapa si toarna beton "in/peste" ele. Acestea din imaginea de astazi sunt altele:

zol21

• Youngster
  • *
« Reply #227 on: April 22, 2017, 02:55:30 PM »
Cate locuri o sa aiba?

csebi24

• Youngster
  • *
« Reply #228 on: April 23, 2017, 01:36:08 PM »
Conform unui articol de prin ziare, 100 locuri. Putin, dar totusi mai bun decat nimic, acolo langa este parcarea primarie care de multe ori este full.

http://cluj-am.ro/index.php/administratie/14773-parking-nou-aprobat-in-centrul-orasului-cluj-napoca

BogdanCluj

• Officer
    • ClujEuropean
« Reply #229 on: April 24, 2017, 12:15:46 PM »
O sa inceapa lucrarile in Manastur,
"Este vorba despre sensul giratoriu de la intersecţia străzilor Câmpului şi Calea Mănăştur, respectiv despre lărgirea la trei benzi a străzii Câmpului, sectorul cuprins între Izlazului şi Mehedinţi."

Din pacate bretelele din sensul giratoriu existent nu se vor face: "Deşi s-a anunţat realizarea a două bretele, acestea nu vor fi realizate deocamdată. Acestea ar fi trebuit amenajate în zona sensului giratoriu Izlazului - Câmpului - Frunzişului, legând Izazului de Câmpului şi Câmpului de Frunzişului. „Situaţia juridică a terenului nu ne permite în momentul de faţă să realizăm acele bretele"

http://ziuadecj.realitatea.net/administratie/incep-lucrarile-in-manastur-ce-se-schimba--158150.html

BogdanCluj

• Officer
    • ClujEuropean
« Reply #230 on: April 24, 2017, 10:10:48 PM »
Am avut ceva treaba in centru si am facut cateva poze la Piata Unirii - est

Mai au de lucru la ambele capete:

Chiar la mijloc au asezat si piatra cubica pe partea centrala.

Loc unde ar urma (cred) sa vina un copac + in stanga inca este santul acela adanc din fata catedralei (pe care exista semnul cu fotografierea interzisa, nu stiu de ce, dar am zis sa nu fac poza chiar in acel sant)

Si bonus ... se lucra si pe partea de vest, langa Melody, continuau lucrarile incepute anul trecut dinspre capatul cu clopotul

neobluenet

• Officer
« Reply #231 on: April 24, 2017, 11:15:29 PM »
In santul din fata bisericii s-au gasit niste morminte si cateva ramasite umane. In momentul de fata arheologii studiaza ce e pe acolo, dar nu se pot grabi foarte tare.