News:

.

Main Menu

Vroom vroom... pe tren

Started by Ionut, November 02, 2012, 06:04:15 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Vedeti in stanga imaginii unde a ajuns un vagon?


Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

nenea_hartia

Oribil :(. Întrebare pentru cunoscători: când și-a facut rețelele de mare viteză Spania nu și-a pus și sisteme de siguranță, spre exemplu frânare automată dacă se depășește viteza în astfel de curbe?


dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

bogdymol

#34
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

dr4qul4

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

bogdymol

Iesim din categoria feroviar...

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

iuli

Quote from: bogdymol on July 30, 2013, 04:22:31 PM
Iesim din categoria feroviar...

Aștept o poză făcută de pe ISS  :lol:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Ionut

Eu zic sa lasati prostiile si sa faceti poze din personalul de Jibou. :yawn:

dr4qul4

daca vreti va pun poze cu A380  :D   momentan de pe pista ca inca nu am zburat cu asa ceva.

revenind la trenuri, eurostar-ul chiar poate suplini zborurile pe distante scurte.

nu insa si la noi, unde "personalul de Jibou" poate fi depasit de orice maratonist kenian  :lol:  si nu glumesc  :(

la noi, pana la Oradea, un bilet de avion costa 244 euro!!!! si asta la promotie. si faci si 4 ore cu avionul.

cu trenul e mai ieftin, dar ai timp sa vezi toate frumusetile patriei, in slow motion
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

anacronox

pe Petrosani Simeria am vazut azi doua transmontane DB una cu piatra si alta cu ford fiesta
am vazut si un Phoenix de la DB in gara simeria cu un tren de B-Max

Wadan


QuoteCai ferate speciale
Exista cateva cai ferate in lume si garile aferente ce pot deveni destinatii de vacanta in sine. Fie ca sunt situate la altitudini ametitoare, fie ca taie pistele aeroporturilor ori ca in gara ninge cu flori de cires, astfel de locuri sunt cunoscute de cei aflati in cautarea frumosului.


Sursa articolului

anacronox

in seara asta in gara deva era trenul acela de lucru folosit si pe arad-curtici. era tras de o ldh a cfr. tot in gara deva pe liniile de marfa erau mai multe utilaje de burat si profilat linia si cateva drezine. stie cineva de lucrari in zona?
am vazut destule utilaje si pe simeria-petrosani. merci anticipat pt raspuns

bogdymol

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

#44
Azi se inaugureaza tunelul pe sub Bosfor (Marmaray)
Se leaga la 60 adancime Europa de Asia :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe