Author Topic: [B] [Proiect] CFB Centura Feroviara Bucuresti  (Read 16262 times)

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

strainu

• Junior
  • **
Re: [B] [Proiect] CFB Centura Feroviara Bucuresti
« Reply #75 on: March 31, 2017, 09:05:23 AM »
^^

Tocmai pentru că există deja autobuzele am și spus de această soluție. Problema e că în momentul de față nu ar fi loc să oprească, deci nu poți să pui un peron acolo pur și simplu, trebuie și lucrări de amenajare a unei parcări. Când ies cei de la Renault de la NorthGate, autobuzele sunt din 5 în 5 minute. Când nu sunt de serviciu stau aliniate pe Șoseaua Pipera câte 10-15, nu știu câte sunt. Dacă ar exista o parcare sub pod ar fi mult mai bine pentru toată lumea.

panzer

• Executive
« Reply #76 on: March 31, 2017, 11:36:00 AM »
Autobuzele Renault au aceasta problema. Nu este valabil pentru RATB care are baza pe soseaua Pipera. Cand nu e ora de varf autobuzele pot stationa in autobaza Pipera.

Acum balamucul de la Metrou Pipera este dat de faptul ca toate autobuzele private sau de Voluntari intorc. De altfel exista o alveola de RATB evident ocupata abuziv de masini parcate.

Toata problema s-ar rezolva intr-o singura zi cu noua solutie. Evident ar fi nevoie de Politie sa faca ordine pe Gara Herastrau si in alveola RATB de la Pipera. Iar autobuzele de Voluntari sa urmeze acelasi traseu circular. Ele acum intorc si incearca stanga peste 4 benzi pe Petricani. Odata instalata noua linie RATB nu ar mai fi nevoie de cele 101 autobuze ale firmelor din zona.

Ionut

• Monarch
  • Legend
  • *
« Reply #77 on: March 31, 2017, 12:32:41 PM »
Mi se pare incredibil cat de ușor deviați de la subiectul thread-ului...
Dacă putem sa vorbim ontopic, mi-ați face o mare bucurie...
Autostrazi: stadiu la zi | in exploatare 747,95 km | contractati 206,33 km (fara Centura Bacau) | in licitatie 16,30 km!
Evenimente: nimic la orizont

panzer

• Executive
« Reply #78 on: March 31, 2017, 01:37:36 PM »
Nu ne mai muta iar la PMUD, pls.

Ideea este ca aceste proiecte nu prea pot fi folosite la valoarea lor reala daca nu exista o colaborare, in cazul de fata RATB. :) Deci are un iz de "on topic"... , nu?