DC: Drumuri comunale

Started by ciprebbe, October 18, 2012, 11:10:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

Sper sa nu se supere Ionut dar si eu , precum alti useri, am simtit lipsa unui astfel de topic legat de drumurile comunale de interes local, informatii despre stadiul lor, poze si reportaje de pe intreg teritoriul tarii.
Aici putem pune poze si aduce informatii suplimentare din teren despre aceste drumuri aflate in administratiile locale.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

ciprebbe

In judetul Cluj marea majoritate a drumurilor e realizata de REGIA AUTONOMA A DRUMURILOR JUDETENE CLUJ (R.A.D.J.) si se lauda pt anul 2011 cu urmatoarele realizari (in josul paginii)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Bun topic! :) Sunt curios ce poze vom strange. :D

stelian222

Din ce am observat eu, au luat amploare drumurile comunale asfaltate. Daca primarul a fost baiat destept (si in partidul care trebuie) si a stiut sa intocmeasca impreuna cu stafful sau documentatia necesara a primit fonduri. Se vad diferentele astea de la localitate la localitate. Am ramas surprins sa vad drumuri comunale asfaltate (mai ales inainte de alegerile locale 2012) acolo unde nu te astepti. Localitati asfaltate si localitati rupte de lume la nici 5km una de cealalta. 


mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

radutm

#5
Hai sa incep eu cu o poza, pana mai scormonesc prin arhiva. Asta este ceea ce am avut in minte cand am spus ca am vazut lucrari impresionante la capitolul drumuri comunale:
satul Vermes, judetul Caras-Severin, aprilie 2012:


PS: mentionez ca nu e un drum judetean sau national care traverseaza comuna, este o strada interioara.

cont inchis

radutm

Un drum comunal asfaltat si foarte pitoresc, DC75 intre Carasova si Lupac: link
Arata cam asa:

cont inchis

radutm

Ce ziceti de drumul renovat acum un an in satul relativ izolat Buzad (insa de la Charlottenburg pana la intrare in localitate, drumul este prost):


Am mai gasit prin arhiva si asta:
DC 125 de la hanul Ana Logojana, la dreapta, prin Poganesti pana la Barna:

cont inchis

davyl

Astea sunt dovezi clare ca primariile de acolo (si deci inclusiv primarii) isi fac bine treaba! Superbe foto! Multumiri!

mariansb

"Un popor care alege politicieni corupti, impostori, hoti, tradatori , nu este victima, ci complice." - George Orwell

bogdymol

Poate "cel mai cel" drum comunal din Romania: 2 benzi pe sens + despartire mediana: http://goo.gl/maps/ARnbu
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

BoGDaN

ala e considerat drum comunal? In Mioveni? LOL

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

reed

http://goo.gl/maps/ng5sN
Copalau,Botosani.Aproape toate strazile interioare comunei sunt asfaltate,localitateahy fiind tranzitata de E68!Thumbs up pt primar

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe