News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chagall

Lipsesc pistele pentru biciclisti! De asemenea, trotuarele sunt mult mai inguste.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Goldmund

In orice caz, atara bine. Apreciez zona verde adiacenta proiectului: asta denota grija 'occidentala' pentru natura, pentru cat mai multa natura si in orase...Bravo!

igorashu

Ce frumos si aerisit arata...Cand vad asa ceva, imi vine sa schimb orasul (Bucuresti).

iuli

Eu cand vin dimineata la lucru aleg sa merg prin zona asta  (chiar daca ocolesc vreo 1,5 km) doar pentru ca merg fluent. Adevarul e ca nici nu e trafic la 4:30 dimineata  :p
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Deocamdata arata bine spatiul verde.
Sper sa fie intretinut permanent si irigat noaptea.

Chagall

Plin de floricele dupa deschidere



The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

nenea_hartia

Excelentă schimbarea! N-aș fi recunoscut zona, chiar arată bine. Și s-au mișcat bine.

igorashu

Un pic off-topic, dar pavelele alea mi-au adus aminte de o întrebare mai veche: de ce în RO nu se toarnă beton pe trotuare sub forma unor pătrate (ca în imaginea de mai jos) care pot fi sparte/refăcute în caz că e nevoie de lucrări) și se apelează la pavelele astea? Costuri? Clima?

Chagall







Mai multe poze pe forumul RATT.  ;)
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

Pista pentru biciclete din bani europeni, la "standarde aferente"?   :o

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

AFC

Baieti, cand au termen de finalizare ? Din ce se vede a ramas numai pasajul subteran de terminat. Corect?
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

rudolf.s


MHN

Am mai scris aici ca prin Octombrie 2014 este termenul la prima faza. Sa vedem daca se incadreaza sau daca vor fi cerute amanari.

iuli

Ploaia le cam dă termenul peste cap. Nu prea pot săpa. Și cine va fi de vină? Evident primarul!
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Am impresia ca mai au de sapat doar sub portiunea acoperita a pasajului. Iar acolo nu-i ploua :)
Insa dupa agitatia pe care n-o vad in ultimele zile "pe front", cred mai degraba ii incurca perioada de concedii, decat ploaia...