News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

ciprebbe

#60
E printre noi de aproape 1 luna :D
http://forum.peundemerg.ro/index.php?action=profile;u=1038

Frumoasa filmarea, la fel ca si pozele de pana acum. Si e foarte activ baiatu.
Mai e o drona la Sebes dar nu prea am vazut activitate cu ea.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

iuli

Am primit un răspuns pozitiv  :D
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Cateva poze facute ieri de mine la santierul de la pasajul Michelangelo din Timisoara. Nu se compara cu cele facute de eyeinthesky cu drona, dar tot sunt bune:



Din pacate s-au apucat de lucru si la ceva conducte de sub trotuarul de pe Parvan, iar pietonii sunt obligati sa ocoleasca prin noroi:





Nu stiu daca se vede in poza (in partea stanga-jos fata de coltul cladirii BRD), dar s-au apucat deja de asezat grinzile peste pasajul subteran:







Macar studentii din complex au acum suficiente locuri de parcare (str. Cluj e folosita ca parcare):

Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

doryan93


iuli

Poate cineva să îmi explice cum pot să dea drumul la circulație în doar o lună.  Nu o să îi încurce traficul pe constructori?
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

bogdymol

Daca pun grinzile peste pasaj (cateva am vazut puse ieri) si finalizeaza placa de suprabetonare + asfalteaza partea superioara a pasajului, masinile vor putea circula pe acolo, iar constructorul o sa-si vada de treaba la ce are de facut sub pasaj. Santierul va fi taiat in 2.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MHN

#66
Eu nu sunt asa de optimist, deci nu cred ca se va da drumul la circulatie in data de 1 Noiembrie.
Daca ne aducem aminte, doar pregatirile pentru devierea traficului inainte de primele lucrari au durat 3-4 saptamani, in conditiile in care drumurile erau asfaltate si nu era nicio placa in mijlocul sensului giratoriu de suprabetonat, asfaltat, etc. Deci nu cred ca va fi pregatit pasajul in 4 saptamani de acum.
La fel si podul, ma-ndoiesc ca va fi consolidat si reabilitat tot pana la aceeasi data.

In plus, mie-mi pare evidenta tendinta constructorilor de a lungi proiectul, peste iarna, cel putin spre limitele asumate in contract, desi, fara un efort extraordinar, acesta ar fi putut sa fie finalizat in avans.

udar

#67
au fost montate grinzi pe pasaj  ;)





sursa :  http://www.ratt.ro/forum/index.php?showtopic=450&st=540

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Bai, astia se misca cu viteza melcului.
Doamne fereste daca CCCF ar fi castigat A1/Nadlac-Pecica!

savagedanyro

#71
O noua filmare Eye in the sky !!! Superbe chestii se pot face cu asa "scule"
Felicitari


http://www.youtube.com/v/qZe564GSz8E
TIMISOARA 2021 !

MHN

Rezultatul activitatii dronei e interesant (filmul, adica).
Mai nasol se sta insa cu stadiul lucrarilor. Daca de saptamana viitoare vine frigul si ramane o vreme, atunci nu pupam deschiderea traficului prin pasaj si peste pod decat prin Martie 2014.

iuli

Un nou termen pentru redeschiderea circulatiei in zona Michelangelo: pana la sfarsitul anului!

QuoteLa viitorul pasaj rutier subteran şi podul din zona Michelangelo – Piaţa Leonardo da Vinci din Timişoara se lucrează deja la capacitate redusă, s-au împuţinat oamenii de pe şantier, dar reprezentanţii primăriei dau asigurări că circulaţia va putea fi redeschisă până la sfârşitul anului, poate chiar în două săptămâni. În prag de iarnă, primarul Nicolae Robu se declară nemulţumit de ritmul în care avansează antreprenorul general.

[...]

sursa
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

La cum evolueaza lucrarile, nicio sansa!