News:

API te vrea în echipa din București!

Main Menu

[TM] Pasajul Michelangelo

Started by Chagall, October 17, 2012, 09:47:25 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

EYE IN THE SKY

Cei interesati de evolutia lucrarilor la pasajul subteran din zona podului Michelangelo din Timisoara, pot urmari articolul Pasajul subteran de la podul Michelangelo in cadrul proiectului EYE IN THE SKY
Imaginile sunt luate saptamanal cu ajutorul unei drone.

iuli

Mulțumiri pentru poze și sperăm să devii un membru activ al forumului și să postezi singur aici pozele tale superbe.
Offtopic: superbă poza de deasupra gării. Ai găsit până la urmă poza despre care te rugam pe Facebook.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN


iuli

Multumesc de link... Eu am interactionat cu el pana acum prin facebook ;)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Intelege cineva ce beton se sparge, in prima imagine?

bogdymol

Banuiesc ca se sparge betonul de la partea superioara a pilotilor forati. E ok :)
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

MHN

Ma gandeam insa ca la tunelul cut & cover de pe Lot 4 Orastie-Sibiu, planseul a fost turnat direct pe peretii mulati si ma intrebam de ce nu s-o fi procedat la fel.
Eu nu am vazut ca in cazul tunelului sa se sparga partea superioara din pereti pentru a se realiza eventuale conexiuni intre armaturile din planseu si fierul beton existent in pereti/piloti.

In fine, or fi tehnici si metode diferite de proiectare.

Chagall

Poze de azi (30.07.2013)







Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

savagedanyro

#56
http://www.youtube.com/v/X8BH7OfTqnA


primul film cu constructia pasajului realizat cu drona eyeinthesky.ro.

imaginele sunt superbe ! iar unele apropieri de utilaje excelent realizate !
TIMISOARA 2021 !

Ionut

Geniala filmare! :) Poate lua cineva legatura cu tipul ca sa filmeze ceva in genul asta la Giarmata sau alta zona pe A1? Ar fi misto de vazut nodul de sus.

iuli

I-am scris eu acum, aştept să văd ce răspuns primesc  :D
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

savagedanyro

l-am invitat si eu pe forum.

Mi-a promis ca isi face cont aici :)
TIMISOARA 2021 !