[TM] Ce-am mai vazut din mers in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 10:56:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MNU

Cred ca vrut sa spuna "langa sensul giratoriu". Terenul liber de pe partea dreapta (in directia Dumbravita) a drumului, dupa sensul giratoriu, a fost ingradit.

Ar fi fost tare sa se ingradeasca "in sensul giratoriu"  :)


iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

In sfarsit caruselul din Parcul Copiilor e functional.





The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

cineva

In locul fostei tipografii din apropriere de mall se mai face ceva?
Cand am trecut pe acolo erau doar ceva afise privind o consultare cu publicul ce ar fi avut loc prin martie.

MHN

^^
Pe teren nu se lucreaza inca nimic.
Aparent se lucreaza insa prin birouri la etapa a II-a a PUZ-ului (Park Plaza, posibil Hotel Rezidor) si la obtinerea avizului de mediu.

ashbird

Fie sa renasca numai cel ce har/Are de-a renaste, curatit prin jar,
Din cenusa-i proprie si din propriu-i scrum,/Astazi ca si maine, pururi sï acum!

RaduC

Iuli, am început să mă uit la poze de la sfârșit și mă tot întrebam în ce oraș de prin afară sunt făcute, că nu am apucat să cunosc Timișoara personal. Foarte frumos orașul iar pozele îi fac cinste! Fair play to you!  :thumbsup:

MHN

@ ashbird, va fi rezolvata si trecerea din imagine, blocata actualmente de zid.
Ziarul respectiv doar alearga dupa senzational.

Pe celalalt mal trecerea arata acum asa:
Quote
mai multe imagini pe ratt.ro, de la mile

Harry


MHN

Este vorba despre Podul Traian, situat in spatele Catedralei Mitropolitane, ce a fost construit prin 1917.

iuli

Eu inca astept sa termine de reablitat complet centrul istoric si atunci putem zice ca ne apropiem de un oras din afara. Daca renoveaza si fatadele cladirilor istorice nu mai avem ce comenta... Dar mai e cale lunga din pacate :(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

doryan93

De acum înainte, turiştii care vin în Timişoara vor avea două vechicule electrice cu care se vor putea plimba pe străzile urbei de pe Bega. Minibus-urile au fost achiziţionate de primărie şi sunt destinate plimbărilor prin oraş, tematice sau nu, cu ghid sau fără. Sunt ,,Made in China" şi sunt electrice – 15.000 de euro bucata.

Sursa

iuli

Eu sunt perfect de acord cu achiziționarea lor și mă bucură decizia. Să le vedem și în funcțiune.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MNU

Circula cu maxim 25-30 km/h... eu NU vreau sa le vad in trafic.