[TM] Ce-am mai vazut din mers in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 10:56:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

MHN

Da, au existat doua proiecte:
1. Hotel Continental Forum si Hotel Ibis, ambele pe o parcela mica, situata langa statia de carburanti Mol, cu front stradal la Circumvalatiunii
2. Proiectul "IOROM", despre care am scris cateva cuvinte pe topicul de Retail, pe restul terenului

radutm

Cladirea de pe Iosif Bulbuca, in spate la Spumotim, creste vazand cu ochii:

Fotografia este de duminica 6 aprilie 2014.
cont inchis

Harry

^^Office, rezidential? Exista vreo randare :D

radutm

cont inchis

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

udar

La iesire din Dumbravita am vazut ca a inceput un noua lucrare, mai exact peste drum de benzinaria gazprom......
Aveti ideie ce se va face acolo ?
Maine incerc sa fac poza la panoul de informare, am vazut ca la-au montat.

iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar


AFC

Interesant.Este vorba de depozitul zonal al farmaciilor CATENA.
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

iuli

Charlottenburg (sau Sarlota, s-a mai numit Barita, germană Charlottenburg, Charlotenburg, Schalotteborch, maghiară Sarlotavar) ) este o localitate din judetul Timis, Banat, România. Face parte din comuna Bogda si a fost înfiintată în 1771, odată cu cel de-al doilea val de colonizări germane. Satul a fost întemeiat cu 32 de familii (171 persoane) imigrate din Provincia Autonomă Trento, actuala regiune Trentino-Tirolul de Sud, Lorena si Baden-Württemberg.

Se remarcă prin faptul că este singurul sat construit în formă de cerc din Banat. Din acest motiv întreaga localitate a fost declarată monument istoric de către Ministerul Culturii si Cultelor.

http://vimeo.com/moogaloop.swf?clip_id=97110147

Locatia: https://goo.gl/maps/I1YfJ
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

^^
Am fost recent de cateva ori pe acolo si am vazut ca au inceput sa se mute unii dinspre oras. Sper sa nu se strice treaba.

Quote from: Harry on April 07, 2014, 09:44:38 PM
Office, rezidential? Exista vreo randare :D
Quote
mai multe imagini pe ratt.ro de la Doppler.

iuli

Quote from: M-H-N on June 06, 2014, 02:19:25 PM
^^
Am fost recent de cateva ori pe acolo si am vazut ca au inceput sa se mute unii dinspre oras. Sper sa nu se strice treaba.


Sincer, nici nu stiam ca exista o astfel de localitate :( Shame on me!

E superba vazuta de sus! Cu siguranta voi face o vizita sa vad cum e si de la sol.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

De la sol, peisajul nu este la fel de impresionant.
Dar zona Charlottenburg - Altringen prezinta un relief destul de interesant pentru judetul Timis, astfel incat merita sa faci o plimbare in weekend pe acolo. O sa-ntalnesti ceva biciclisti.

Iar daca ai noroc, poate prinzi si parapantisti pe dealul de dupa Remetea Mica.

udar

#58
Am vazut ca langa sensul giratoriu de pe calea Lipovei cu II de la Brad se construieste ceva, au ingradit terenul

cineva

Acolo nu e extinderea la 2 benzi/sens pana in Dumbravita?