[TM] Ce-am mai vazut din mers in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 10:56:46 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

udar


udar


udar

#32
update

astazi Lidl de pe II de la Brad

http://www.youtube.com/v/b5v6vrI-fbg

udar

cele 2  benzinarii care urmeaza a fi gata in Dumbravita

ESO



LUKOIL




iuli

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

#37
INCUBOXX



Sursa: eyeinthesky.ro
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

Harry

Interesante culori.  In stanga pun gazon si in dreapta fac parcare?

iuli

Arata mai bine din aer decat de aproape :(
Gazon va fi peste tot, parcarea (cam mica) nu apare in poza.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

#40
In opinia mea e un proiect tare ciudat. Are ferestre mici, design-ul e banal, seamana cu un...buncar  :( Dar, vazut de sus, iese in evidenta cum cladirea este foarte retrasa fata de strada Circumvalatiuni. Nu imi explic de ce nu a fost adusa cat mai aproape de strada si aliniata la bulevard...vorbim totusi de o cladire de birouri, nu de o vila retrasa intr-o zona linistita. s-a pierdut ocazia de a da un plus de dramatism acelui capat de strada. Parcarea trebuia sa fie in spate si nu in fata. Organizarea in spatiul urban este mai degraba una de periferie, nu de centru de oras.
cont inchis

MHN

Cladirea este mai retrasa in perspectiva largirii pasajului.

PS: iuli, lipsesc unele informatii din link-ul catre FB

radutm

Am luat si eu in calcul largirea pasajului, dar uite-te, totusi, la distanta dintre strada si gard/cladire. N-are cum sa fie largita intersectia chiar atat de mult. Iar pe lateral, daca se va face candva legatura pe langa calea ferata, distanta este la fel de mare....
cont inchis

MHN

Zilele astea s-a depus solicitarea pentru acordul de mediu (si) la viitoarele lucrari de largire a pasajului Jiul.
Astfel, poate ne vom lamuri curand cat va fi deschiderea acestuia si daca treaba asta a influentat decisiv proiectarea atat de retrasa a cladirii Incuboxx.

Pelbartus

Faptul ca e mai retrasa cladirea, iti da senzatia ca e un bulevard mai larg, nu o simpla strada cu 2 benzi pe sens. Plus ca langa e si benzinaria care e mult retrasa fata de trotuar.

Nu stiu insa cand vom scapa de serparia de mai incolo, pana la liceul Henri Coanda. Exista vreun proiect pentru acel spatiu? Eu nu tin minte sa fi aparut ceva vreodata.