[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MNU

Din cele 5 poduri propuse, lui Robu i s-a pus pata fix pe cel mai putin necesar si mai inutil dintre toate.

iuli

Au mama... Ala mai mult o sa incurce circulatia! Pai splaiurile si mai ales infrastructura din Sinaia nu e pregatita sa primeasca trafic de pe inca o directie.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MNU

Cat mai avem pana scapam de paguba asta?... Sper sa nu mai apuce sa-l faca.

istvan78

Incepe reabilitarea str. Aurel Păunescu-Podeanu:
- extindere la 4 benzi de circulatie,
- giratie la intersectia cu FC Ripensia si Surorile martir Caceu,
- locuri de parcare
- trotuare
- piste de biciclete


In special ultimele trei le vad de mare ajutor acolo (pentru ca toate lipsesc cu desavarsire).

Procedurile de atribuire au fost incheiate, castigatoare e firma SC Sylc Con Trans din Arad. 

mircea

Deci, vii de pe Negoiu și în intersecție, ca să continui pe Negoiu faci un ocol prin sensul giratoriu? Interesantă idee

istvan78


savagedanyro

#291
E spre stadion, nu e in continuarea propriu zisa a strazii Negoiu (str surorile martir Caceu), dar pentru a merge "inainte" pe Negoiu trebuie sa treci prin sens: interesanta abordare.

Pe forumul RATT sunt 2 poze foarte detaliate cu planurile noii intersectii





http://www.ratt.ro/forum/index.php?showtopic=2030&st=20
TIMISOARA 2021 !

istvan78

Aha, am inteles!
Mda, destul de ciudata solutie.... evident avantajoasa pentru relatia Negoiu(Caceu)->Ripensia.

Continuarea Negoiu (Caceu) devine (este?) sens unic?

iuli

Mi se pare un pic cam ciudată abordarea. Acum dacă vei veni dinspre Girocului și vrei să mergi spre centru ori te bagi pe lângă stadion pe lângă McDonald's ori mergi pe traseul clasic pe lângă Profil dar te întorci să dai un tur de giratoriu. Va fi o avalanșă de înjurături.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

mircea

Spre centru n-ai treabă cu sensul dacă vii dinspre Tineretului. Se păstrează ideea de acum cu stânga la colț. Doar ca să continui pe Negoiu trebuie să faci o jonglerie prin sens.

istvan78

Quote from: iuli on June 19, 2015, 02:19:30 PM
Mi se pare un pic cam ciudată abordarea. Acum dacă vei veni dinspre Girocului și vrei să mergi spre centru ori te bagi pe lângă stadion pe lângă McDonald's ori mergi pe traseul clasic pe lângă Profil dar te întorci să dai un tur de giratoriu. Va fi o avalanșă de înjurături.
"Ciudat" e doar pt. cei ce vor dori sa intre pe Caceu in zona dintre blocuri. Asta nefiind strada de tranzit, acolo merg doar locatarii. Poate chiar mai bine asa, ca intersectia descurajeaza intrarea pe Caceu si scapa astfel cartierul de eventual trafic de tranzit.

MNU

Update strada Siemens (03 Iul 2015)






TibiV

Arata destul de bine...
In cat timp vor finaliza ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

MNU

Nu stiu care e termenul dar, in afara de ce se vede, mai sunt de realizat doua sensuri giratorii. Unul dintre sensuri, cel de pe Calea Buziasului (planul indepartat), va trebui realizat in conditii de trafig aglomerat. Sper sa profite la maxim de vacanta scolara.

iuli

În Dumbrăvița limita maximă a masei admise e de 7,5 tone. Au apărut semne de circulație care preavizează interdicția și varianta de a întoarce la sensul giratoriu.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog