News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

udar

2 poze cu constructia la noua benzinarie Dumbravita, am vazut ca au panou cu autorizatia de constructie, dar nu am reusit sa fac acum poze, maine incerc o poza la panou ca sa vedem cine este investitorul



iuli

Intersecţia Calea Stan Vidrighin (Buziaşului) cu Strada Prof. Dr. Aurel Păunescu Podeanu şi stadiu lucrări Strada Bătania (leaga Calea Stan Vidrighin de Strada Torac)



-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

cont inchis

iuli

Sunt deja montate.
Funcționează pe avarie (galben intermitent)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

iuli

S-a remarcat proaspat sensul giratoriu de la AEM!!!

Atentie mare la marcaje!!! Ceva nou pentru Timisoara va asteapta, si nu ma refer la politistii care vor sta la panda!

Deci, nu uitati, atentie mare!  8)
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Am trecut aseara si am vazut ca-i marcat sensul.
In afara de faptul ca e cu 3 benzi, la ce te referi? :)

savagedanyro

la faptul ca nu mai poti face dreapta de pe banda de langa giratoriu.
Va fi o mare nebunie LUNI DIMINEATA !!!!

daca stau si politisti la incalcarea liniei continue in giratoriu va fi teroare, de evitat sensul !!!!
TIMISOARA 2021 !

iuli

Exact! De asta spuneam sa fiti atenti la marcaje si la politisti...

Eu zic ca e un lucru bun cum s-au facut cu marcajele, poate cineva sau cumva ii educa pe soferi sa conduca regulamentar prin sensurile giratorii...
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

MHN

Am inteles.
N-am remarcat linia continua de pe banda interioara, poate pentru ca doar aceea era trasata cand am trecut eu.
Daca marcajul este realizat corect, atunci nu am nimic impotriva.

iuli

Nici eu nu am nimic impotriva, chiar felicit ca cineva incearca sa marcheze cum trebuie sensurile giratorii. O sa am impotriva politistilor care vor sta la panda  >:(
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

Cateva poze, nereusite, facute ierie la rondoul din intersectia centurii cu drumul jduetean Timisoara - Lipova.  Benzinaria Gazprom e functionala.

Nu am reusit sa prind, dar cred ca se face o banda noua de iesire de pe centura catre Dumbravita:

Si cum s-a reconfigurat acolo intrarea in benzinarie.

Inca o observatie, este absolut necesar ca in acel rondou sa se introduca iluminat public, pentru ca noaptea parca e scenariul unui film horror. Cand se iese din Dumbravita parca se iese complet din civilizatie. Rondoul din Dumbravita, de langa cimitir, e mult mai putin important si e super bine luminat, in timp ce in rondoul de pe centura, mult mai circulat, e bezna.
cont inchis

udar

ceva poze de la marcajele sensului de la AEM......... :o

radutm

cont inchis

ciprebbe

O fi scurta dar arata foarte bine.
As vrea sa vad cat mai multe strazi reabilitate asa in toata tara.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

savagedanyro

E superb realizata ,Porr lucreaza foarte frumos si repede.

Am facut azi dimineata din Girocului pana pe Demetriade (traseu zilnic acasa-lucru) 15 minute prin deschiderea acestei strazi fata de minim 25 in mod normal prin Traian !

TIMISOARA 2021 !