[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MHN

Despre centura TM de Sud am auzit si eu de la unele surse apropiate de primaria din Giroc insa eu nu m-as lua nici dupa acestia si nici dupa declaratiile lui nea' Titu (Bojin). Pana nu vad ordinul de incepere a lucrarilor, nu cred nimic.
Despre ultimul personaj nici nu mai stiu ce sa cred, din moment ce organizatia pe care o conduce nu este capabila sa realizeze o lucrare la care am impresia ca a pierdut finantarea alocata anul trecut (2 Km de drum judetean intre Giroc si TM).

udar

puteau macar in acest timp care a trecut pic cu pic  sa prelungeasca CT pana in DN6  drumul catre Cenad.......... apoi alt tronson, etc......
am vrut sa vad cat este ocolulo prin oras si google maps a dat aceast traseu care nu exista din cate stiu eu........................

https://maps.google.ro/maps?saddr=DN69&daddr=DN6&hl=ro&ll=45.804991,21.172543&spn=0.061388,0.109692&sll=45.795776,21.19297&sspn=0.061399,0.109692&geocode=FUwCuwId3GdDAQ%3BFQDjugIdOt1CAQ&t=h&mra=me&mrsp=1,0&sz=13&z=13

iuli

Bună asta! Cum să nu existe traseul? Dacă ai o căruţă e perfect...  :lol:
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar

^^^^

da, cred ca ai dreptate trebuie sa schimb masina cu o caruta..........  :D

asa arata drumul



si din celalalt capat  :D


Chagall

 :lol: Misto de aia care trebuie sa-si deconteze delegatiile (banii de benzina) dupa datele de pe google maps.
Ca doar legea spune clar... se deconteaza cel mai scurt traseu.  :p
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

Pe strada Closca, lucrarile sunt f. aproape de finalizare. Mai urmeaza sa se toarne stratul de uzura.
Intr-o saptamana s-ar putea lejer finaliza aceasta lucrare.





Mai multe poze gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

Strada Musicescu in lucru.



Mai multe poze si informatii, gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

Au inceput lucrarile la tronsonul II de pe strada Vacarescu.



Durata lucrarilor



Organizarea de santier



Mai multe poze si informatii gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

Chagall

Au inceput lucrarile de amenajare strada de legatura intre strada Torac si Calea Stan Vidrighin.





Mai multe informatii, poze, harta exacta etc., gasiti aici.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

MHN

QuoteRobu a obținut ce și-a dorit – bicicliștii nu mai au voie în centrul Timişoarei între orele 18 – 22

Este oficial: bicicliştii nu mai au voie în central oraşului. Proiectul care interzice accesul biciliştilor în centrul Timişoarei de la 1 mai şi până la 31 octombrie în intervalul ora 18.00 – 22.00 a fost repus la vot astăzi, după ce a picat în plenul de marţi. Potrivit legii, un proiect poate fi repus la vot de două ori, după ce a picat.

Noua lege prevede:

[...]
sursa

Din punctul meu de vedere, pacat ca nu s-a interzis de tot, nu numai intre 18 si 22!
Altfel, il felicit pe primar pentru ambitie si insistenta!
As fi vrut sa vad asa ceva si la Ciuhandu timp de 16 ani.

Chagall

Mai bine interzicea din terasele din cauza carora n-ai loc sa treci nici macar pietonal.
The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

udar

o noua benzinarie se va face la iesire din Dumbravita chiar langa sensul giratoriu
harta aici

am inteles ca primaria este investitorul.............trebuie sa fac o poza la panoul de santier care a aparut sa vad exact ce anume se face.

MHN

Acolo unde se lucreaza deja sau este vorba despre un alt santier?

iuli

Panoul ala cu OMV a disparut de mult, acum e avansata constructia. Nu stiam ca e benzinarie, credeam ca e doar reclama la cea mai apropiata benzinarie OMV. Adevarul ca Rompetrolul de acolo a cam dat lovitura vreun an de zile.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar

Quote from: MHN on August 03, 2013, 05:57:58 PM
Acolo unde se lucreaza deja sau este vorba despre un alt santier?

nu cel vechi, este altul nou aproape de sens din auzite ambele proiecte sunt sustinute finantiar de primaria Dumbravita