[TM] Discutii, lucrari si proiecte diverse in Timisoara

Started by radutm, October 10, 2012, 09:25:47 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MHN


udar


MHN

N-am inteles ce vrei sa spui: se construieste o statie Gazprom sau Gazprom isi schimba denumirea in NIS, precum in Serbia?

udar

am scris de pe telefon si am fost cat se poate de scurt, acum sa fiu mai exact se construieste benzinarie Gazprom beneficiarul fiind SC NIS PETROL SRL langa sensul giratoriu de pe centura,
poze de pe locatie:







cred ca vor face benzinarii la fiecare iesire principala .............

:cheers:

savagedanyro

avand in vedere ca au cea mai ieftina motorina de pe piata, eu ma bucur !!!
TIMISOARA 2021 !

Chagall

The Guardian: "Autostrăzile din România sunt ca vampirii, toată lumea a auzit de ele, dar nimeni nu le-a văzut"

paulst

E aiurea cum se va reabilita, in loc sa se faca o piata se fac parcari... zona aia unde e vegetatie oricum nu se foloseste si nu se va putea folosi

EYE IN THE SKY

#82
Duminica am avut ocazia sa merg cu masina pe autostrada A1 in zona Balint si cu drona pe deasupra :)





Sponsorizat de Dispecerat Tractari

MHN

Multumim pentru imagini.
Prima imagine deja a fost preluata si postata pe thread-ul despre Autostrada A1.

*****

S-a inceput asfaltarea la lucrarile din Piata Balcescu:
Quote
sursa


iuli

Va spuneam mai demult de constructia unui drum care sa lege Urseni de Timisoara. Zilele treute am mers pe el si va arat stadiul lucrarilor:

















Asa arata intrarea in Timisoara:

-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

Foarte bine ca se face acest drum. Mai sunt in zona Timisoarei o multime de drumuri care in teorie conecteaza localitatile periurbane intre ele dar sutn in stare jalnica si nu sunt bagate in seama. Nu stiu cum au facut cu drumul de Urseni, cine l-a finantat, dar au facut bine. Alte comune nu reusesc sa se puna de acord sa isi construiasca/asfalteze drumurile de legatura.
cont inchis

iuli

E drum comunal finantat de catre Primaria Mosnita Noua.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

udar

Gazprom a deschis benzinaria din Dumbravita si am vazut multi clienti in ea

radutm

In vara am alimentat la benzinaria Gazprom de langa Sibiu si aveau cel mai mic pret. Serviciul mi s-a parut impecabil. Daca si la Dumbravita vin cu aceleasi preturi vor avea succes. 
cont inchis