Intalniri si actiuni pe santiere

Started by Ionut, October 02, 2012, 07:53:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

radutm

Vineri intre 11.00-12.00, as putea sa vin si eu. Acum mai depinde si de ora la care va fi inaugurarea.
cont inchis

Ionut

Deci e joi inaugurarea... faceti intalnire? :)

radutm

in principiu eu vin, dar sa vedem la ce ora are loc inaugurarea
cont inchis

sebba

Incerc si eu sa ajung.
Mergem odata cu Ponta? Ca ne implicam mai mult ca el... :)
Sau sa stabilim noi cand si sa-I zicem si lui? :)
Sailing away! S/Y Haimana

radutm

Eu as zice sa ne vedem dupa. Cred ca inaugurarea ar trebui sa fie dupa ora 10 dar inainte de ora 14. Sa vedem ce mai zice presa sau site-ul guvernului.
cont inchis

sebba

Daca ala, stiti voi cine, nu vrea sa vina sa inaugureze cei 10km de A1 noi de ce am merge? Suntem mai prosti?

Dar mergem, sa le aratam la toti nemernicii din guvernare ce inseamna sa-ti pese de tara asta! Fie si ptr 5min de autostrada.
Sailing away! S/Y Haimana

Klaudiu!!!

#21
^
BRAVO SEBBA!!!!!Forate adevarat ce ai zis aici :cheers: :cheers:

MHN

Quote from: Ionut on October 09, 2012, 07:36:49 AM
Deci e joi inaugurarea... faceti intalnire? :)
Si eu sper sa ajung.
Ramane locatia propusa de sebba, iar pentru momentul intalnirii, sunt de acord cu radutm, adica urmarim presa... insa as prefera ora 13:00.

Quote from: sebba on October 09, 2012, 09:00:32 AM
Incerc si eu sa ajung.
Mergem odata cu Ponta? Ca ne implicam mai mult ca el... :)
Sau sa stabilim noi cand si sa-I zicem si lui? :)
Tare asta!

Quote from: sebba on October 09, 2012, 03:19:31 PM
Daca ala, stiti voi cine, nu vrea sa vina sa inaugureze cei 10km de A1 noi de ce am merge? Suntem mai prosti?

Dar mergem, sa le aratam la toti nemernicii din guvernare ce inseamna sa-ti pese de tara asta! Fie si ptr 5min de autostrada.
Dupa parerea mea, Ponta n-ar avea ce sa caute la inaugurarea de autostrazi. A, daca ar fi vorba despre vreun tronson de 300 de Km, atunci da.
Insa acum ar trebui sa fie prezente doar autoritati locale si eventual reprezentanti din Minister, insa nu neaparat ministrul Silaghi in persoana.

sebba

da, nu prea ar avea ce sa caute daca am fi fost la alt nivel cu infrastructura dar asa... cand mai vine cate-o sarbatoare rutiera si prin RO... ar putea sa faca si el ceva bai de multime ca nu-i cade paru, "nu se uda nici el si nu uda nici canapeaua!"  si-l botezam si "danutz", ca "mama nu se supara"

[aici trebuia sa fie clipu cu reclama cu danutz si canapeaua dar nu-l gasesc]
Sailing away! S/Y Haimana

savagedanyro

Problema ciudata pe care am intalnit-o in discutiile cu clientii mei din Bucuresti e ca la multi le sta in gat aceasta inaugurare. Majoritatea vad aceasta A1 pana la SIBIU ca o piedica in "dezvoltarea" zonei metropolitane Bucuresti.

Primele reactii de acest gen le-am luat ca pe niste glume dar din ce in ce mai multi imi confirma prin atitudinea lor ca nu le face o placere deosebita aceasta Autostrada.

Imi aduc aminte ca acum nu mult timp toata floarea USL (scuze Ionut, dar are legatura cu subiectul) marsaluiau prin TIMISOARA jurand admiratie eterna acestui oras si organizau tot felul de actiuni DEMOCRATICE de blamare a asupritorilor ce ne conduceau. Iar acum nu "are pofta" sa se deplaseze pentru DOAR 5 minute ! Bigotism extrem...
TIMISOARA 2021 !

sebba

S-a stabilit ceva? Ce ora? Sa incerc sa ajung si eu....
Sailing away! S/Y Haimana

radutm

Quote from: savagedanyro on October 09, 2012, 11:11:12 PM
Problema ciudata pe care am intalnit-o in discutiile cu clientii mei din Bucuresti e ca la multi le sta in gat aceasta inaugurare. Majoritatea vad aceasta A1 pana la SIBIU ca o piedica in "dezvoltarea" zonei metropolitane Bucuresti.

Primele reactii de acest gen le-am luat ca pe niste glume dar din ce in ce mai multi imi confirma prin atitudinea lor ca nu le face o placere deosebita aceasta Autostrada.
Nu stiu care e atitudinea bucurestenilor, dar cifrele arata un lucru: din 500 de km de autostrada, aproape 400 km in primul rand deservesc Bucurestiul (80%), tot atat se afla in sudul tarii, sau in Vechiul Regat si doar 20% in Transilvania si Banat. Autostrada Nadlac - Sibiu va mai echilibra putin balanta. Odata ajunsa reteaua europeana de autostrazi pana in inima tarii, eu cred ca se pun in miscare niste mecanisme economice care ii baga in criza pe birocratii statului, asta e sigur. Pe bucuresteni, nu cred ca ii deranjeaza.

Quote from: sebba on October 10, 2012, 09:31:43 PM
S-a stabilit ceva? Ce ora? Sa incerc sa ajung si eu....
Nu stiu daca se confirma deschiderea. Nu am mai citit nimic in presa. Daca deschiderea are loc, ramane sa ne intalnim la 13.
cont inchis

sebba

si cum stim daca are sau nu are loc deschiderea? cel putin in momentul de fata, ora 13 e ok si ptr mine
Sailing away! S/Y Haimana

sebba

#28
Deci nu mergem?

LE: se deschide oficial la ora 15:00, au solicitat si filmare aeriana...
Din pacate la ora aia nu pot ajunge, si nici dupa... :(
Sailing away! S/Y Haimana

radutm

Pai nu mai mergem. Nu are rost sa asteptam dupa ei. In lipsa unor noutati, se pare ca nu se deschide. Daca aflam mai tarziu ca s-a deschis pur si simplu, fara nicio ceremonie, nu e nicio tragedie sa mergem maine.
cont inchis