Intalniri si actiuni pe santiere

Started by Ionut, October 02, 2012, 07:53:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

sebba

si se preconizeaza vreo intalnire? are careva de gand sa vina la deschidere?
Sailing away! S/Y Haimana

horatiu.cosma

Daca totul merge bine si TL2 se deschide miercuri, cel mai probabil o sa dau si eu o fuga pana acolo. Cluj-Turda-Alba Iulia-Sebes-Deva-Lugoj-Sanovita-Izvin, cu plecare dimineata devreme din Cluj. Colegi interesati pe traseu? Cei din zona Timisoara-Arad-Lugoj si in general cei care mai doresc sa participe, ne putem intalni undeva anume?

TibiV

Hahaha....
Uitasem de topicul ăsta...
Horaţiu, te anunţ AICI că te aştept la turul şantierelor Capitalei... :lol:
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

horatiu.cosma

#123
Abia astept. Pana la urma o sa stau in zona Timpuri Noi, aproape de statia de metrou, deci voi fi la o aruncatura de bat de santierul de la N.Grigorescu. Si P.Sudului e la o alta aruncatura...de metrou :). Btw, sunt colegi bucuresteni care practica volei/tenis de camp/fotbal la nivel amator desigur? M-ar interesa sa ma lipesc de trupe care practica sporturile astea, ca sa nu imi ies din mana :).

AFC

^ La tenis ma bag, mai precis fac o invitatie tuturor colegilor practicanti chiar in Parc Tineretului unde s-a deschis o baza noua. Asadar, Horatiu te afli pe maini bune. Detalii pe privat
"Intr-o epoca de minciuna universala, sa spui adevarul este deja un act revolutionar" - George Orwell

Daniel_I

Salutare
Vreau să merg Joi 29 Septembrie pe șantier la groapă
Teoretic e cu o zi înainte de deschidere, practic nu se știe dacă se deschide in 30 sau un 10 Octombrie
Eu atunci pot merge, după data asta voi fi plecat din țară
Cine vrea să vină cu mine, să imi scrie pe privat
Iarăși am cerut ajutorul unora pe mesaje privat, pentru a intra legal pe șantier
Deocamdată fără răspuns
On The Road

Ionut

Depinde si cui ai cerut ajutorul pentru acces oficial. :) Sper sa fie vorba de liderii API. :)

Daniel_I

Ionuț cred că ai ratat un mesaj privat ;-)
On The Road

Daniel_I

Uppdate
După discuțiile cu Ionuț nu mai are rost vizita din 29 Septembrie
Vom face alta săptămâna viitoare când chiar se vor apropia de final cu lucrarea
Ne auzim aici si ne înțelegem cum facem. Mulțumesc Ionuț de cooperare
On The Road

adiarc

Salut.

Daca se va inaugura parte din LD 2 ,as da o fuga pana acolo.

Cine spune prezent ?

Multumesc.
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

Daniel_I

Asteptam data oficiala
Dacă o sã fiu liber as venii.
On The Road

rio tinto

Salut, as veni si eu. Sunt din Alba Iulia :)

Tocmai ce m-am relocat in Alba Iulia si urmaresc forumul acesta de mult timp insa am postat foarte putin. Vreau sa incep sa am activitate si sa fac fotografii la lotul 1 cu aprobarea Pizzarotti. De unde pot obtine o crerere API sa pot face acest lucru? Am fost pe lot si seful de santier intre Sebes si raul Mures asa mi-a spus ca e procedura. Daniel, tu esti din zona? cum ai procedat cand ai iesit la pozat? E alt loc unde se discuta aceste topicuri?

Mersi, Calin

Daniel_I

#132
Salut Rio Tinto. Bine ai venit ;-)
Ca sã nu întrebi in 10 locuri pâna iţi faci o idee, scrie-mi un mesaj privat si ne auzim la telefon.
Dacă vrei sã intri pe santier cu aprobarea constructorului pe lotul 1, va fi mai greu. Deja sunt doi colegi care sunt "acceptati" de către Pizzaroti, ei sunt Stefan şi Gdo. Sã fim mai multi, nu cred cã va fi extrem de fericit constructorul sã ne primeascã. Iţi explic acolo toate detalile.
On The Road

Ionut

^ Calin, pe lotul 1 (lotul Pizzarotti) avem acreditati doi colegi, Stefan01 si gdo. Momentan doar ei pot merge oficial pe santier. De ce doar doi? Ca sa nu zapacim de cap constructorul. Cei doi stiu santierul, constructorul ii stie si sunt oameni pe care-i stim si noi. Plus ca la astfel de iesiri se discuta tot felul de detalii care nu mereu pot fi date public, iar constructorul este reticent cand vede oameni noi (e normal) care-i vin in vizita. In esenta, cei doi au stabilit o relatie cu Pizzarotti bazata pe incredere reciproca.

:cheers:

rio tinto

Salut din nou.

Multumesc pentru clarificari si explicatii Daniel_I si Ionut. Acum am inteles care e situatia pe lotul 1 si cum functioneaza lucrurile. Mi se pare firesc ca sa procedati asa. @Daniel_I poti te rog sa imi lasi un mesaj pe privat, mie nu imi merge aceasta functiue si poate pot da reply cel putin, nu pot sa imi dau seama care e problema