News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

Intalniri si actiuni pe santiere

Started by Ionut, October 02, 2012, 07:53:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Time-and-Space


bogdymol

O punem de-o intalnire Duminica in Bucuresti?
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

ciprebbe

Ca sa ai sanse mai mari  fa si o scurtatura de pe topicul de A1 ( multi se uita doar acolo).
Cum sunt multi useri de acolo aveti sanse sa va adunati mai multi. Daca va strange-ti o sa  :cheers: si eu virtual cu voi.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Eu sunt plecat duminica... :( Trebuia sa zici si tu mai din timp. :p Cred ca totusi vor fi cativa musterii. Sper. :D

sebba

baietii din AR si TM, ne vedem si noi intr-un WE, sa facem o inspectie colectiva la lotul Arad-Pecica si apoi sa analizam situatia la o bere? ca s-a cam deschis sezonu... WE viitor?
Sailing away! S/Y Haimana

dorum



Quote from: 'Baiazid' pid='2352' dateline='1386839308'
Pe 19 decembrie, reteaua romaneasca de autostrazi va trece de un nou prag de 600 km. Mai ieri credeam ca vor trece decenii pana cand vom avea autostrazi moderne in Romania, iar astazi vorbim despre o retea. Si ne mai despart doar cativa ani de prima axa de autostrada est-vest, de la Nadlac la Constanta.

Odata cu reteaua de autostrazi a crescut si comunitatea noastra. Reporterii nostri voluntari au devenit tot mai multi si prin efortul lor minunat am ajuns sa aflam cu totii, zi de zi, cum evolueaza santierele, care sunt problemele si care sunt solutiile. In doar cativa ani am reusit sa ridicam valul lipsei de informatii despre marile lucrari de infrastructura.

Vocea noastra a devenit tot mai puternica, informatiile noastre tot mai valoroase si opiniile noastre tot mai apreciate.

Inaugurarea tronsoanelor A1 dintre Sibiu si Orastie de Joi, 19 decembrie 2013, este si sarbatoarea noastra. Va invitam sa ne intalnim cat mai multi la acest eveniment si sa parcurgem impreuna noile tronsoane!

Cu totii stim ca in Romania constructia de autostrazi trebuie sa continue in acelasi ritm, cu proiecte realiste si planuri finantabile, nu cu sincope si autostrazi virtuale. Romania are nevoie de finalizarea A1, asa cum este ea planificata de doua decenii, pe ruta Sibiu - Pitesti. Sa spunem cu totii acest lucru.

Ii invitam pe toti cei care cred in acest proiect sa afiseaze joi, 19 decembrie 2013, in luneta autoturismului sau in parbrizul autocamionului urmatorul mesaj:



Afis 90 x 30 cm

Puncte de intalnire: la Sibiu, parcarea OBI de pe A1 Centura Sibiu (km 10) si la Orastie, parcarea de la iesirea dinspre Sibiu de pe DN7.

ciprebbe

#66
Da, laudabila initiativa, hai ca o promovam si pe FB

O avem si aici
https://www.facebook.com/pages/PeUndeMergro/467631243289321

Bagati mare la distribuire!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Ionut

Cred ca importanta este intalnirea in sine a colegilor de pe forum, nu musai campania pro/contra VO/VP, ultra-discutata de n ori pe forumuri. Have fun, cei care va vedeti!

nicki4

prin finlanda nu mai este nimeni sa iesim si noi la o intalnire...imi vine in minte cantecul lui Billy Joel Piano Man: "Yes, they're sharing a drink they call loneliness
But it's better than drinkin' alone"
"Government don't want well informed, well educated people capable of critical thinking. That's against their interest. They want obedient workers, people who are just smart enough to run their machines and do the paperwork. And just dumb enough to passively accept it!" George Carlin

ciprebbe

Afiş de susţinere, în parbrize

,,Este o autostradă atît de necesară, încît nu mai e nevoie de explicaţii. Ceea ce s-a întîmplat este un mare pas înapoi. Trebuie să se respecte planul iniţial, altfel vom sta în loc 5 - 10 ani. Am stabilit pe forumurile Construim România şi peundemerg.ro să ne întîlnim la Sibiu, joi dimineaţă. Detaliile le vom comunica, ulterior, în anunţurile de pe a­ceste forumuri. Am creat şi un afiş de susţinere a acestei autostrăzi, care poate fi printat şi pus în parbrizul maşinii", ne-a spus unul dintre iniţiatorii acestei acţiuni. Pe pagina de Facebook Construim România, este postat următorul anunţ: ,,Inaugurarea tronsoanelor A1 dintre Si­biu şi Orăştie, de joi, 19 decembrie 2013, este şi sărbătoarea noastră. Vă invităm să ne întîlnim la acest e­veniment şi să parcurgem împreu­nă noile tronsoane! Cu toţii ştim că, în România, construcţia de autostrăzi trebuie să continue în acelaşi ritm, cu proiecte realiste şi planuri finanţabile, nu cu sincope şi autostrăzi virtuale. România are nevoie de finalizarea A1, aşa cum este ea planificată de două decenii, pe ruta Sibiu - Piteşti. Să spunem cu toţii a­cest lucru, afişînd, joi, 19 decembrie 2013, în luneta autoturismului sau în parbriz, acest mesaj: Vrem Autostrada Sibiu - Piteşti!".
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Tavi

Nota 10 pentru intalnire. Dar eu as disocia sarbatoarea de protest. O umbreste un pic. Sa nu ma intelegeti gresit. E bun si util protestul dar in alt context, nu in zi de srabatoare.

dorum

Pt deschiderea A1 din 19 dec planul ar fi sa ne intalnim cei ce vin dinspre Buc, Valcea, BV la Sibiu iar cei ce vin dinspre Orastie, Deva, AR, TM la Orastie. In momentul de fata, planul stabilit este: Baiazid va fi la Sibiu iar eu voi fi la Orastie...parcurgem A1 complet si ne intoarcem la Sebes la un citro/cafea/poze de grup/discutii/etc... daca nu am colegi la Orastie voi merge si eu la Sibiu si vom forma o singura tabara... :)

Deci intrebarea ar fi...e cineva disponibil si care isi doreste sa partipe la deschidere sa ne intalnim la iesirea din Orastie? detaliile despre ora exacta le voi posta cand le am...

sebba

huh, joia... nasol... la ce ora ar fi?
Sailing away! S/Y Haimana

Redox

Joi sunt in apropiere de Orastie asa ca pot veni acolo, daca nu ne strangem sufient de multi putem face o singura grupa la Sibiu.

alecu26

inca nu stiu sigur...dar nu cred ca voi sta la serviciu pana in ultima zi lucratoare.

S-ar putea sa apar si eu in zona...joi. Se stiu deja aproximativ niste ore?
Drumurile noastre POATE;