Colegu', unde locuiesti momentan?

Started by Ionut, September 13, 2012, 09:09:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

Pentru ca forumul creste, pentru a pregati mai bine intalnirile forumistilor si dezvoltarea ulterioara a sectiunilor forumului, va rog sa spuneti (daca se poate toti) care este orasul/zona de resedinta. Puteti schimba ulterior locul daca va mutati in alt oras/in alta tara.

Ca sa faceti asta, dati click pe MEMBER MAP (din meniu). Acolo aveti harta cu pin-urile membrilor. Sub harta aveti un link prin care va puneti si voi pin-ul pe harta. Acel link va duce la profilul de forum unde va puneti pin pe harta, cat mai aproape de locul unde locuiti. Important este sa puneti pin pe ORASUL de resedinta. Salvati profilul si verificati daca apare pe harta.

That's it. :)

:cheers:

sebba

#1
mai e o solutie: Members Map, o gasesti aici: http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=1010

eu o folosesc pe alt forum (tot SMF) de ani de zile si pot spune ca aplicatia e OK

LE:
vad ca pe siteul SMF nu mai sunt screenshot-uri care sa exemplifice cum arata/functioneaza
pun aici un link de exemplificare: http://fiatissimo.com/index.php?action=googlemap
Sailing away! S/Y Haimana

davyl

#2
Ionut, vad din votul pe care tocmai l-am dat, ca mai sunt, in afara de mine inca 2 persoane din Bruxelles, insa nu vad cine, deci functioneaza ce spui tu... :) Ca nu se vede cine de unde este...

Insa eu pot spune ca am dubla rezidenta, deoarece toata familia este la Craiova (si ai mei si ai sotiei)  :D.

Ionut

Asta ziceam ca nu stiu nici eu cine a votat ce... :) Care sunteti din Bruxelles aici? Iesiti la o belgiana cu Davyl. :D

Eu cu berea nu prea le am (fie ea si belgiana), insa cu dulciurile DA. Era sa nu mai plec din Bruxelles anul trecut... mama mama ce buna e ciocolata pe-acolo. Si waffles... :D

davyl

O bere belgiana buna (de calitate) merge oricand (bineinteles cu masura). Si belgienii n-au decat peste 500 de tipuri de bere... O Leffe, o Grimbergen, sau cam orice bere produsa la abatie, sunt beri placute, adevarate "alimente". Bei o bere si nu-ti mai trebuie nimc! :)

De ciocolata belgiana nu zic nici eu nimic ionut, ca si eu sunt fan! Si trebuie sa ma feresc! Iar waffles alea, pur si simplu, nu exista! :)) Belgienii au traditie cu waffles si cu cartofii prajiti (sunt marci nationale!). Nu stiu daca ai mancat cartofi prajiti la Bruxelles, dar ei chiar stiu sa faca!!!

sebba

dar de ce Timisoara e "cuplata" cu Lugoj?

hai Aradu, bagati votul acolo! ce facem, ramanem in urma? :)
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Ca sa nu mai facem inca un loc pentru Lugoj, se face lista lunga de tot, si-asa o sa mai scot din orase (care raman cu zero). Timisoara-Lugoj este o zona cu legaturi f stranse, cine e in Lugoj poate veni in Timisoara la o intalnire. Ba chiar se putea face Timisoara-Arad-Lugoj, da' dupa aia se suparau aradenii (foarte orgoliosi :D). Eu am luat orasele/zonele din statisticile de trafic din ultimele 30 de zile. :)

sebba

Quote from: Ionut on September 13, 2012, 02:06:02 PM
(foarte orgoliosi :D)
ce nu tza clar? :D

varianta mea de ce nu iti place? ca vad ca nimeni nu zice nimic  O:-)
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Quote from: sebba on September 13, 2012, 02:22:06 PM
varianta mea de ce nu iti place? ca vad ca nimeni nu zice nimic  O:-)

Ah, scuze, am zis sa-ti raspund si am uitat. :whistling:

De principiu este o varianta buna, numai ca ma feresc de aceste pluginuri/mod-uri pentru ca nu sunt de incredere si nu prea le updateaza baietii. Deci la un update mai serios al forumului, acel mod poate fi "depasit", poate da erori... si atunci din start ma feresc de ele daca putem face altfel. Plus ca acel mod ia locatiile si celor care vor sa ramana anonimi si atunci se supara lumea. :) Merci de sugestie! :cheers:

sebba

nu nu, numai daca vrei (ca user) iti plantezi pin-ul pe harta
nu pune automat (ca nici nu are de unde sa stie)

cum spuneam, il folosesc de ani buni, cred ca vreo 5-6, fara probleme de upgrade/update/backup/etc
Sailing away! S/Y Haimana

laurashgeo

Arata bine harta aia, si e f usor de localizat userii pe ea.
@Davyl eu sunt din Liege, insa m-am trecut la Bruxelles ca oricum in maxim o ora ajung in centrul Bruxelului(ca de, stau in centrul Liege-ului dar in 2 min ajung din fata casei pe autostrada spre Bruxelles). Tare mi-as dori sa fie asa si in Romania...

radutm

Sunt de parere ca dupa ce se termina sondajul asta ar trebui tinute alte trei sondaje:
1. Sondajul Colegu' sau Colega? Aici cu siguranta vom avea o batalie stransa intre forumistii baieti si doamnele si domnisoarele forumiste.
2. Sondajul Bere sau vin? Aici cred ca vom avea o majoritate clara din partea vinului, asa ca nu inteleg de ce atatea aluzii la bautul de bere la intalnirea forumistilor.
3. In fine, se va tine sondajul Unde se tine intalnirea forumului si aici va fi aproape unanimitate, inclusiv din partea aradenilor, ca Timisoara este cel mai potrivit loc pentru intalnirea forumistilor din tara si din straintate.
Am dreptate sau nu?

cont inchis

Ionut

@radutm:
1. iti spun eu de pe acum: sunt doar vreo 3 sau 4 fete si niciuna prea activa in discutii :)
2. eu votez ciocolata! :D
3. din ce se vede sunt 3 "centre" - capitala, regiunea Timisoara-Arad-Lugoj bine reprezentata si Sibiu. In rest suntem deocamdata putini pentru intalniri. Eventual doar intalniri in 2. :lol: La Timisoara promit sa vin doar de placere cand e gata autostrada de la Sibiu la Nadlac. Facem o intalnire mare. :D

sebba

@ionut
1. statisticile forumului arata 1:0 raportul intre baieti si fete. care-s fete? :)
2, ma asteptam la mai mult din partea ta, macar berea... ce?! esti la incepatori?! :D
3. avand ceva experienta in "amenajat" intalniri... dau de la mine... si nu zic AR/TM, ca sa nu fie coltul tarii... dar ceva mai spre centru...  deva, sibiu.... cam pe acolo ar trebui organizat ceva...

intrebarea e cand?  cand va fi gata deva-sibiu A1?
Sailing away! S/Y Haimana

radutm

Ok, ma dau batut! Fie cum vreti voi! daca tot insistati sa se tina la Timisoara, ma supun! :D
Va asteptam cu drag

PS: 1. mergea o impartire cu Romania pe orase si externele pe tari 8) 2. interesant interesul expatilor, de salutat!
cont inchis