Colegu', unde locuiesti momentan?

Started by Ionut, September 13, 2012, 09:09:11 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ionut

@sebba:
1. raportul arata 1:0 pentru ca sunt maxim 4 usere de fete din 190 useri in total.
2. merge si bere, dar ciocolata e mai buna! De fapt eu prefer un pahar de vin unui pahar de bere. :D
3. este un nucleu si in Sibiu din ce se vede... in zona Timisoara-Arad-Lugoj sunt insa cei mai multi dupa capitala.

@radutm:
Puteti deja sa organizati o intalnire in Timisoara... vreti topic nou de intalniri? Valabil si pt alte zone, indiferent unde ar fi. Misto ar fi si la Bruxelles, sunt 3 oameni acolo. :D

iuli

1. FETE?  :o Atunci stau bine camuflate. Ma asteptam ca toti sa fim baieti. Asta da surpriza.
2. Votez pentru bere, clar.
3. In zona de vest se poate si Arad si Timisoara. Am facut intalniri si la Arad si la Timisoara inainte si au fost super.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

sebba

#17
ma bag eu din nou si fortez râma in piatra: mie nu-mi place poll-ul asta, nu e "accurate" si nici ergonomic
as propune inca o data folosirea "Member Map-ului".
cunosc reticenta lui Ionut vis-a-vis de mod-uri si in unele cazuri are dreptate dar sunt si unele "clean" si "bugs free"
folosesc Member Map de ani buni si pot spune ca e chiar OK. exemplu aici: http://fiatissimo.com/index.php?action=googlemap
imi pare o solutie mult mai eleganta decat o lista banala si impersonala ;)


nu trageti, doar am propus! :D
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

#18
Of sebba te pun la facut cinste daca face figuri mod-ul. L-am pus. :)

@toata lumea - in meniu veti gasi o noua optiune - MEMBER MAP. Dati click acolo si sub harta veti gasi un link care va spune sa va puneti si voi pin pentru a sti de voi, unde aveti resedinta. Acel link va trimite la profilul vostru pe forum unde veti gasi o harta Google. Cautati acolo locatia si dati click pe harta acolo unde aveti resedinta. Dati click mai aproape sau mai departe de locul/blocul/casa unde locuiti (la o distanta confortabila pentru voi, sa nu credeti ca venim cu baietii peste voi). Important este sa puneti pinul pe orasul de resedinta.

Recunosc ca este un mod foarte bun, eficient si usor de lucrat cu el. Sper sa nu fie bug-uri. Indiferent daca va place sau nu, dati vina pe sebba, el m-a oblicat sa pun optiunea. :D

savagedanyro

al doilea pin e rezolvat de catre mine !
TIMISOARA 2021 !

sebba

io am o singura calitate: imi recunosc toate defectele! dar de data asta nu am obligat pe nimeni! :D :D :D

multumesc ptr incredere ionut, chiar sper sa placa si fie un mod util comunitatii
Sailing away! S/Y Haimana

ciprebbe

dap...e chiar mai usor asa ...si stim unii de altii....dintre cei care vor sa stie...pin7 marcat
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

davyl

Pin 8 marcat si de mine! Frumoasa initiativa!

sebba

ce e miscarea asta asa slaba? abia 38?
hai fratilor, infigeti pioneza acolo, sa vedem in ce zona organizam intalnirile pe viitor :)
Sailing away! S/Y Haimana

BoGDaN

La mine e un pic complicat...am trimis un pm lui Ionut.

sebba

fratilor, ma uit pe harta si nu vad (aproape) nici un pin in afara traseelor autostrazilor (exceptand pe cei din afara RO)
pe de alta parte pare logic... dar cam neplacut totusi :(
Sailing away! S/Y Haimana

Ionut

Exact asta observam si eu, Coridoul IV este la putere. Pe undeva este normal pentru ca fix cei de pe Coridorul IV sunt momentan treziti, interesati, de faptul ca se construiesc autostrazi la ei. Restul probabil se vor trezi cand incep lucrari si pe alte coridoare.

Henning

Bine v-am gasit!

Vad ca nu exista un topic de bun venit sau o cafenea de discutii,posibil ca sunteti la inceput de drum.

Unde locuiesc eu, momentan e zapada si sunt -10° C,brrrr.

Ionut

Bine ai venit! :cheers:

Vezi ca ai aici member map unde sa iti pui un pin pe harta sa stim si noi mai exact unde stai. :)

iotu

Salut si bine v-am gasit!

Dupa aproape un an de urmarit forumul in mod pasiv, m-am decis sa ma inregistrez si eu si eventual sa iau parte discutiilor  :)

Pentru mine, comentariile membrilor de pe forum precum frunzaverde, alecu, bogdymol, Ionut, cipprebe, iuli (si ceilalti multi altii care nu-mi vin acum in minte) si dedicarea cu care va implicati in subiectele de infrastructura nationale sau locale ma fac sa fiu in fiecare zi mai mandru ca sunt roman si mai nerabdator sa vin "pe-acasa" :)