Tuneluri feroviare

Started by nenea_hartia, September 02, 2012, 07:38:33 PM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

nope.

alte incercari sau va spun raspunsul?
Drumurile noastre POATE;

hentz


RaduC

un TV vechi cu roti "de fier"...

TibiV

Sau un ARO cu roţi de fier... :)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

Drumurile noastre POATE;

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

trag cu ea in turturi de gheata.
Drumurile noastre POATE;

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

Ionut


RaduC

... Îți dai seama un arăta anunțul de job? : concurs de tras cu praștia, se oferă și bonuri...

dr4qul4

si le nimeresc?

Sau e nevoie de refacerea terasamentului dupa fiecare iarna?
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Serios acum, despre ce este vorba aici? :o

alecu26

#42
da, e serios. Acum daca am fost mintit...va mint si eu. Dar pana la urma nu mi se pare chiar asa incredibil. OK...era poate mai simplu si mai profi cu ceva minidrujba pusa in varf la un bat (in genul celor cu care se toaleteaza copacii din parcuri/orase)....dar si ei actioneaza dupa buget.

Poate ne ajuta District EA daca citeste mesajul si poate confirma sau infirma informatia.

Drumurile noastre POATE;

NGC

A fost semnat contractul pentru "reabilitare Tunel casetat km 59+356/416 linia CF 116 Simeria-Petrosani" cu SOPMET.

"Executia lucrarilor consta in repararea tunelului casetat care este situat pe linia CF Simeria-Livezeni, km 59+357,43-59+415, intre statiile de cale ferata Livadia-Merisor, pe teritoriul judetului Hunedoara.".


P.S. Am actualizat si sinteza licitatiilor pentru lucrari feroviare, unde timp de 7-8 luni au fost niste greseli referitoare la consultanta (HILL / AREX LIDER) care au trecut neobservate.

GDPR