[B] Pasajul Mihai Bravu-Splai-Vacaresti

Started by Ionut, September 14, 2011, 02:09:30 PM

Previous topic - Next topic

1 Member and 3 Guests are viewing this topic.

danutzu_1069

Adica la Mihai Bravu ai pe unde sa mergi, la nivelul solului. La Basarab nu ai.

medicul de garda

Pe pasajul Basarab ai voie sa mergi cu bicicleta? Abia au loc doua masini una langa alta in zona garii, nu poti depasi un biciclist care merge pe aici. Eram ferm convins ca exista si aici semne cu acces interzis pentru pietoni si bicicleta :O
Trust me, I'm an east-european doctor!

BIGRED1984

Nu este interzis iar daca nu-i loc , stai in spatele lui , ca se misca si el cu 15, 20 km/h totusi ...
Eu astept sa vad ce minuni de pasarele fac ei pe splai

dr4qul4

Trageau tare azi la ultimele lucrari, sub pasaje.
Mai au foarte putin de asfaltat. Au curatat linia de tramvai si au pus pamant pe spatiile verzi.
Saptamana viitoare e totul gata.























Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

TibiV

Azi, din mers, venind dinspre Autovit pe Splai, am facut stanga la intersectia cu Mihai Bravu si am luat-o spre Piata Sudului. Poze facute din mers. Se vede insa ca aproape au terminat cu breteaua de la Lokoil.





Si chiar e gata de la Tineretului incolo...







Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

La pasaj se lucreaza la liniile de contact pentru tramvai...




...iar cele pentru troleu sunt deja gata.


Doar atat pentru ca e greu sa conduci si sa faci poze. :d
Noroc cu semaforul...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Lucrarile sunt cam gata, inclusiv reteau de contat a tramvaielor si troleelor...

Cu alta diafragma, ca sa se poata vedea cablurile troleibuzelor...



In general arata bine acum...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

NGC

Nu stiu care este problema acolo, dar CNSC a dat ieri o decizie pentru contestatia pentru "Proiectare şi execuţie lucrări de consolidare şi modernizare Pod Mihai Bravu".

http://www.cnsc.ro/wp-content/uploads/decizii/decizii-2015/decizie-1553.pdf

danutzu_1069

Este vorba despre consolidarea podului vechi.

TibiV

Dun câte ştiu, aia parcã este altă lucrare, nu este legată de pasaj, nu ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

alecu26

e cred actualul pod peste Dambovita, cel care a ramas sub podul in arc.
Drumurile noastre POATE;

MRS

Am trecut acum dinspre PS spre Vitan... podul arata groaznic, parca a trecut uraganul pe acolo, toate bannerele cu Primaria Capitalei bla bla sunt rupte, la unele rosturi de dilatatie a crescut iarba..


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

^^^
Am ajuns din nou in zona.. asa arata un sat fara caini de mai bine de 2-3 luni





A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

TibiV

Mama proștilor este mereu gravidă... :)

TibiV

Pasasjul este finalizat, dar podul de dedesubt abia intra in reparatii (consolidare+largire)....
Doua poze de pe MU: https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=209&t=3999&p=241394#p241394





(Ionut, zic ca se potriveste mai bine aici, dar daca vrei poti sa muti la "Lucrari diverse"...)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)