[B] Pasajul Mihai Bravu-Splai-Vacaresti

Started by Ionut, September 14, 2011, 02:09:30 PM

Previous topic - Next topic

2 Members and 6 Guests are viewing this topic.

alecu26

pai el stie si constructorul.

La pachet cu pasajul de la piata sudului. underpass sau ce fac ei acolo.
Drumurile noastre POATE;

dr4qul4

stati linistiti. cum misca ceva aici cum pun poze.
momentan, asteptam, asteptam, asteptam.....
acum 2,5 ani se miscau incredibil de bine, acum, de1 an, doar au schimbat gardul care separa sensurile.
iar marcajele sunt aiurea rau..... mai mereu vad cate un "incepator" care o ia pe contrasens. de obicei seara, ca ziua doar smecherii fac asta  :lol:
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Si eu sunt in zona si va pot tine la curent. Nu trebuie sa va agitati deocamdata. La 1 august (adica maine) nu cred ca se va intampla nimic special, santierul este parasit. In mod normal cand vor incepe lucrarile va fi ceva miscare in organizarea de santier mai intai.

cezar-mario2012

Totuși pana când se va face acel pasaj, nu se poate face marcajele rutiere provizorii?  Merg cam de doua ori pe săptămână prin zona și mi se pare foarte periculoasa intrarea/ieșirea din zona șantierului.

MRS

Cum era de asteptat nicio miscare pana acum
Poze din aceasta dimineata:




"Bai moshule" - - - te transformi pe zi ce trece intrun veritabil Pinocchio!! :tomatoes:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

anacronox

umbla vorba-n targ ca Astaldi va continua constructia pasajului.

Ionut


dr4qul4

ei nu pot sa faca 100 metrii de marcaj. cei care vin dinspre dristor cred ca au 3 benzi + banda de tramvai si nu se dau imediat pe dreapta.  marcajul care separa sensurile (si care nu are sageata de ocolire) incepe la aprox. 50 m dupa ce drumul se ingusteaza.
practic cand vii dinpre Pta sudului, pe a doua banda, o cam faci pe riscul tau, pentru ca oricand poate sa vina cineva din fata, iar in dreapta nu e decat linia de tramvai (banda 1) si imediat groapa.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

alecu26

Quote from: anacronox on August 05, 2013, 08:17:27 AM
umbla vorba-n targ ca Astaldi va continua constructia pasajului.

asa am auzit si eu. se stia cam de la inceput. Astaldi nu prea are mai nimic de lucru....si au avut foarte, foarte mult.

Urmariti la inceput organizarea de santier.....unde a fost Romstrade.
Drumurile noastre POATE;


MRS



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

dr4qul4

azi noapte (pe la 00:20) exact in zona santierului erau vreo 6 muncitori, o autospeciala si un minivan.

din pacate erau de la "desfundari canalizare" .

nu cred sa aibe vreo legatura cu constructia, dar poate cine stie, de fapt verificau problemele cu acele "retele edilitare" aparute de nicaieri si care au taiat din picioarele podului.
Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024

Ionut

Mda, am vazut si eu ieri niste muncitori timizi. Unul strangea mizeria de pe-acolo... mai erau ceva masini prin organizarea de santier si erau deschise usile pe-acolo. Este clar ca incepe ceva dezmorteala, insa e mult pana departe. Si vine perioada rece...

MRS

^^^
Au adus vreo 3 containere-birou noi. Dimineata erau cateva autoturisme acolo si cativa ametiti...


A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...

MRS

Ceva miscare de dimineata in organizarea de santier:




:cheers:



A, AL, B, BG, BiH, CA, CH, CY, CZ, D, DK, DOM, E, EG, EIR, EST, F, FIN, GB, GR, H, HR, KOR, I, ID, JP, LT, LV, MC, MD, MDV, MK,  MNE, MT, NL, PL, PT, QA, RKS, RO, SIN, SK, SLO, SRB, SYR, TH, TR, TZ, UA, UAE, US, V

IATA: AAL, ADB, AMS, ATH, AYT, BBU, BCN, BEG, BGY, BHX, BKK, BLQ, BRI, BRU, BUD, BVA, CDG, CGN, CIA, CRL, DCA, DLM, DOH, DPS, DTM, DUB, DUS, DWC, DXB, EMA, FCO, FLR, FMM, FRA, HAM, HEL, HND, HRG, IAS, ICN, IST, JFK, JMK, JTR, KBV, KGS, KIV, LCA, LGA, LHR, LIS, LTN, LWO, MAD, MLA, MLE, MUC, MXP, NRT, ODS, OPO, ORD, OTP, PFO, PRG, PRN, PSA, PUJ, RIX, SAW, SBZ, SDQ, SIN, SJJ, SKG, SKP, SOF, SPU, STN, STR,  SXB, TGD, TIA, TLL, TRN, TSF, TSR, TXL, VAR, VIE, VLC, VNO, WAW, WRO, YUL, YYZ, ZAG, ZNZ, ZRH, ZTH...