News:

3,5% pentru Asociația Pro Infrastructură, singura voce independentă
care monitorizează toate proiectele majore de transport.

Main Menu

[SB] Promenada Mall Sibiu

Started by Redox, June 06, 2018, 09:32:31 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

Redox

#46
16.10.2019:

Partea I:
Privire generală asupra șantierului:






Intrarea principală. Se lucrează puternic și la fațada din gărămidă:


Se lucrează și în interior la finisaje:


Cărămida arată foarte bine!




Str. Lector:






Redox

#47
Partea a II-a:

Str. Lector:








Str. Lector colț cu Str. Fabricii:


Se lucrează la fațada din cărămidă și pe Str. Fabricii:


A doua intrare, din Str. Fabricii:




Rampa de aprovizionare din Str. Socului:


Din Str. Fabricii. Clădirea CFR în primul plan, mall-ul în plan secund:


Aceaiași rampă de acces în parcare văzută din Str. Socului:


Mobilizarea este foarte bună dar termenul de 14 Noiembrie a.c. mi se pare irealist.

PS: @Ionut, așa cum a cerut și Harry cu o pagine înainte, te rog să redenumești numele topicului în "Promenada Mall Sibiu". Acesta este numele final.
Mulțumesc!

alecu26

E OK si mai tarziu...sa fie pana de 1 Decembrie. Sau oricum....pana in Craciun sa prinda febra cumparaturilor de sarbatori. Cam asta e strategia. Pacat ca nu stim ce se intampla in interior...ca atunci nu ar fi asa nerealist termenul de 14 Noiembrie.
Drumurile noastre POATE;

Redox

Îmi cer scuze, nu știu cum s-a întâmplat dar uploader-ul de la Google mi-a modificat linkurile la toate pozele. Am copiat manual linkurile pentru posturile de ieri dar au fost afectate toate postările.  >:(
Când o să am timp le voi reface și pe cele mai vechi dar mi-e teamă ca nu cumva să se întâmple iar în viitor.  :(

Harry

Se deschide oficial pe 14. Lista chiriasilor. Grad de ocupare peste 95%

La nivelul 0:



Kaufland
Starbucks
Zara (2 levels)
Massimo Dutti
Sephora
Beautik
Levi's
LC Waikiki (2 levels)
Orsay
Guess
Take 5
Reserved (2 levels)
New Yorker (2 levels)
H&M (2 levels)
Tucano
Stradivarius
Pull & Bear
Bershka
Mohito
Bigotti
Mango
El Unico
Tailor
Kultho
Lacoste
Tomi Hilfiger
US Polo
Nissa
Torry
Bijou Brigitte
Sabon
Gerovital
Stil
Elysse
Xpress (2 locatii)
Magnolia
Meli Melo
Mustang Jeans
NYX
Vagabond
BSB
Cupio
Douglas
Parfois
Pandora
Swarovski | Splend'Or
Yves Rocher
MAC
Oysho

La nivelul 1:

Kafune
Deichmann
Sizeer
4F
Noriel
Sport Vision
Buzz
Various Brands
Hervis
Grid
SMYK
DM
Nobila Casa
Kenvelo
Amely
CCC
Sinsay
OptiU (2 locatii)
Colin's
Cleopatra
Roza Oro
Arsis
Sofiaman
Seroussi
Opticris
Dovani
Skechers
Office Shoes
Marylin
Floare de Colt
Remax
Dertour
Moneygram
Cador
I-med
Tom Tailor
Penti
Benvenutti
Gatta
Boutique 17
Marelbo
Arsis

La nivelul 2:

Fifi World
Fifi VR
Hug the plate
Filicori
Jerry's Pizza
Bubble Waffles
Jack's Burger
Spartan
Shanghai
Chopstix
Rigatoni
Pep & Pepper
3F
Meat Inc
Salad Box
City Burger
Carturesti
Milion
Hoco
Apollo Beauty
Emag
Altex
Pizza Bonita
Noodle Pack
Mesopotamia
KFC
Insieme Pizzeria
Burger House
Narcoffee
Mara Mura
Cine Gold

Harry

In 2 zile se deschide, are cinema poze noi? Chiar au reusit sa termine tot sau va fi deschis cu unele zone inca in lucru?

SB76UFO

"Prostia este eternă și invincibilă"

Redox

Chiar nu știu de ce s-au grăbit cu deschiderea asta în 14, nici străzile din jur nu sunt gata. Dacă deschideau la 1 Decembrie aveau suficient timp să termine toate lucrările.

TibiV

Ce ciudat...
Beneficiari care nu reziliaza la 99,5% ?!?!.... O:-)
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

RobertN

^^

Probabil au termene asumate în contractele cu chiriașii.

alecu26

:)) buna asta cu rezilierea. Chiar...se poate face o paralela interesanta. Chiriasii aia ar fi omorat dezvoltatorul. Nu I-ar fi interest pe ei ca tevile sunt sparte...sau e alunecoasa gresia in baie sau e fisuratul tavanul....si ar rade cu lacrimi ca vine dezvoltatorul cu o expertiza ca constructorul a lucrat prost...

De ce nu se aplica aceleasi reguli ca in privat? De ce consideram acest lucru normal in privat...si complet opusul lui aproape normal cu banii publici? Utilizatorul de rand a drumului o fi diferit de chiriasul mall ului?
Drumurile noastre POATE;

@lex

#57
Din pacate, apar primele efecte ale modului heirupist in care s-a lucrat in ultima perioada pentru a indeplini aceasta dorinta de neinteles, din punctul meu de vedere, a investitorului, de a inaugura prematur acest obiectiv.

Inundatie : http://www.turnulsfatului.ro/2019/11/14/foto-video-inundatie-noul-mall-al-sibiului/


UPDATE : Se pare ca au sters articolul ... nu cunosc motivele
UPDATE 2: Stirea despre tavanul fals este un fake news...http://www.turnulsfatului.ro/2019/11/14/fake-news-produs-sibiu-un-tavan-prabusit-la-noul-mall/?fbclid=IwAR2xc7WVwjsva9TLyhdgYkr5Px94-GxVAASoOpB8wdsRGVM2NxZWdVULBcE

Mai mult, trecand peste lumina negativa in care poate fi pus investitorul in urma acestui compromis, chiar daca pana in prezent reprezinta o organizatie de succes si foarte activa pe piata din Romania, consider ca finisajele (cele finalizate pana in acest moment) lasa mult de dorit pe alocuri, interiorul fiind modest din punct de vedere estetic, mult sub ceea ce s-a realizat in alte locatii din tara ale aceluiasi investitor si chiar sub ce s-a realizat dupa modernizare la celalalt mall al orasului. 

SB76UFO

S-a deschis Burger King la Sibiu.
Burger King a deschis vineri, la Promenda Mall, primul restaurant din județul Sibiu.
Printre preparatele de la Burger King regăsim: Dublu SteakHOUSE – 32,90 lei Burger, 43,90 lei- Meniu, Big King XXL – 31,50 lei Burger, 42,50 lei Meniu, Whopper – 18,90 lei Burger, 29,90 Meniu, Extra Long Chill Cheese – 21,50 lei Burger, 32,50 lei  Meniu, Crispy Chicken – 15,90 lei Burger, 26 90 lei Meniu.



Turnul Sfatului
"Prostia este eternă și invincibilă"