[CT] Transportul public in Constanta

Started by Harry, January 09, 2018, 07:39:42 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Harry

Saptamana asta sau cel tarziu cealalta aflam cine a castigat licitatia pentru noile autobuze

Sorinus


Harry


Harry


Harry

Regia Autonomă de Transport în Comun Constanța anunță publicul călător că, începând cu data de 01.02.2018, acțiunile de control a biletelor sau abonamentelor se vor face de către controlori dotați cu aparatură de înregistrare audio și video.
Această măsură a fost luată pentru evitarea erorilor, pentru reducerea numărului de contestații și pentru a stabili și menține decența abordării organelor de control. Toate înregistrările vor fi stocate, ulterior putând fi folosite în instanță.
De asemenea, acțiunile de control vor avea loc zilnic, pe toate liniile.

Harry

Mercedes si Isuzu in finala. Tare ma tem ca va castiga Isuzu

kitsune

Care sunt cerințele din caietul de sarcini (sau cum s-o chema)?
A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools.
Douglas Adams, Mostly Harmless

Harry

Nu mai stiu dar cred ca va castiga Isuzu, doar ce au livrat 88 de autobuze la Iasi

kitsune

Iaşiul n-are giratoriile noastre, deci una din cerințe ar fi să încapă prin aberațiile alea de giratorii dezaxate, inguste şi cu rază de 2 metri.
A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools.
Douglas Adams, Mostly Harmless

Harry

Pe 15 februarie consiliul local este convocat in sedinta. Lista de proiecte de hotarari este un scurta, dominata de proiectele privitoare la RATC. Iata care sunt acestea:



-Proiect de hotarare privind aprobarea bugetului de venituri si cheltuieli al RATC pe anul 2018
-Proiect de hotarare privind retragerea dreptului de administrare al RATC si preluarea in administrarea consiliului local a unor imobile situate pe strada Egretei nr. 13
-Proiect de hotarare privind organizarea consiliului de administratie a RATC

Harry

Situatia calatorilor fraudulosi e atat de grava in Ct incat de cateva luni se fac razii prin care autobuzele sunt oprite in mers de echipaje mixte de la politia locala si jandarmerie(+armamentul din dotare) alaturi de echipajele de controlori.


Harry

Se alege praful de transportul public din oras. In timp ce autobuzele noi nu se stie daca vor mai veni, dubistii circula ilegal dupa cum vor muschii lor, iar Navodariul isi face propria linie de transport in comun. In plus RATC primeste teren de la primarie pentru a putea garanta ca sa cumpere combustibil si sa plateasca utilitatile.  >:( >:( >:(

tom_sawyer

Am inteles ca s-a finalizat licitatia pentru autobuze si urmeaza sa fie anuntat castigatorul. Stim ceva pe surse? Mercedes sau Isuzu?

Harry

nu stiu, am fost plecat cateva zile din tara, sper sa nu fie Isuzu, sunt f proaste, acums icner toate ofertele depuse, inclusiv mercedes (made in Hoşdere) sunt net inferioare batranelor mazuri.

Harry

REGIA AUTONOMA DE TRANSPORT IN COMUN CONSTANTA a lansat licitatia pentru inchiriere panouri color outdoor de informare a calatorilor, tehnologie LED, interconectate cu sistemul GPS.
Cantitate: 20 bucati.

Valoare estimata: 99.400 lei + TVA.

Livrarea se va face in 15 zile de la semnarea contractului.

Data limita depunere oferte: 06.06.2018.