Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

Am verificat soldurile si au mai intrat 880 RON, deci avem dispnibili la buget 2185 RON. Cum facem cu filmarile? Se lucreaza cat de cat liniar pe Lugoj-Deva lot 4, merita o filmare in o saptamana - doua? In principiu in luna mai voi fi prin zona Aradului si voi putea filma si TM-Lugoj lot 2.

Inteleg ca pe Arad-Nadlac s-a acoperit terestru si ramane filmarea pentru sfarsitul lunii mai?

Ionut

Eu zic ca merita Lugoj-Deva lot 2, 3 si 4. Vrei sa faci doar 4? Sau daca faci doar lot 4, poate faci si lotul Impregilo in acelasi zbor. Sa mai zica si ceilalti.

iuli

Parerea mea ca pana prin iunie chiar nu are rost. Activitatea vizibila la sol e prea mica incat sa merite un zbor, deocmadata.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

radutm

avantajul zborului deasupra tronsonului Timisoara-Lugoj ar fi ca din aer se vede deja conturat traseul, iar imaginile ar fi de mare impact asupra celor care nu-si fac o idee despre ce inseamna legarea a doua segmente de autostrazi intrerupte. un alt motiv este ca filmarea sa ramana drept un punct de reper, iar orice evolutie sau stagnare ulterioara sa poata fi rapid comparata cu stadiul din aceasta perioada
cont inchis

alin_simeriaveche

cum spune Ionut ar merge lot 3 (impregilo) cu lot 4 (umb). daca se opteaza pt sfarsitul lunii mai, trag nadejdea ca poate si cei de pe lot 2 si 3  vor trece la decopertat si atuni s-ar merita si restul.si propunerea lui radutm e buna.
daca se va filma la inceputul lunii iunie, cred ca s-ar merita: lot 3 impregilo, UMB, Teloxim, Slini, Tirrena, Astaldi-Max

ciprebbe

Trebuie sa intelegeti un lucru  un santier e la stanga altul la dreapta.
Lugoj-Deva 2-3-4 este 1 zbor
Or-Sb 3 altul.
Cu avionul nu e ca si cu masina :D
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Dar avem ce filma pe Lugoj_deva lot 2 si 3? Mi se pare aiurea sa filmez dealuri, campuri si cateva gropi arheologice...

iuli

Nici pe lotul Impregilio nu cred că e ceva de filmat din aer. La fel cu loturile 2 și 3 din Lugoj Deva.  De asta spuneam că mai bine mai așteptam ceva, poate mai bine pe la sfârșitul lui mai.
-------------------

Watch my roadtrips
MyBlog

dorum

parerea mea:

Lugoj - Deva nu se merita pana prin iunie...

DE CE? - in data de 22.04.2014 avem :

lot 4 nu se lucreaza pe toata lungimea, ci doar intre Branisca si Bacea, deci nu se merita inca
lot 3 nu se lucreaza nimic... chiar nu avem ce filma
lot 2 nu are nici un rost sa filmam niste descarcari arheologice si o viitoare organizare de santier

TM - Lugoj ar merita pt ca e decopertat intreg tronsonul (de fapt 90% din el la data de 22.04) si se lucreaza la terasamente in cel putin 3 locuri (Sanovita/Petrovaselo/Recas)
AR-Nadlac dupa cum au zis si colegii a fost acoperit de la sol
Orastie- Sibiu lot 3 nu se lucreaza (in afara de asfaltul de la Cunta) ...deci n-are rost

sebba

de acord si eu cu dorum
iar Eurocopter, cand ajungi la Arad, mergem sa filmam o bere, poate ne vedem mai multi pe undeva... :D
Sailing away! S/Y Haimana

florin74

^^ Si eu sunt de acord cu doru, in jurul datei de 15 iunie mi se pare convenabil, in plus poate se misca ceva si pe Turda Sebes lot 3 si 4 pana atunci, nu neaparat filmat, dar macar niste informatii privind ritmul de mobilizare putem obtine.

Eurocopter

Bun, deci ramane TM-Lugoj lot 2 cu prima ocazie si restul ramane de vazut.

dorum

Eu asa zic...

Insa neaparat sa filmezi (de fapt sa apara in videoclip) 1-2km din Lugoj Deva lot 1 si 1-2km din Tm - Lugoj lot 1...

alecu26

Dar....

Tehnic nu e posibil in drumul spre Arad sa filmezi atat cat este in lucru si din Lugoj-Deva 4?

Tm-Lugoj ar putea fi filmat la fel...in drum spre Arad, sau sa sa dai o fuga de acolo.

La fel, pana in mai, cand vei fi in zona (si mai ales ca vei fi in Arad), ar trebui neaparat filmat ce lucreaza Astaldi.

Ganditiva ca alta sansa sa filmam in acel "colt de tara" nu vom mai avea....sau nu asa de ieftin. E aproape moca daca Paul e deja in zona Arad.

Oricum, eu zic sa revizitam problema saptamana viitoare, sau imediat dupa 1 mai.

In rest de acord ca pe Lugoj-Deva 2&3 nu avem ce vedea...nici acum si nici in mai.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

nici o opinie?

eu zic sa o luam un pic logic:

ce nu trebuie filmat: Deva Lugoj 2 si 3.

Ce trebuie filmat neaparat: Deva Lugoj 4, Tm-lugoj 2 si Nadlac Arad 1. (toate acestea in egala masura este important sa le filmam)....poate un pic in spatele primelor doua find NA1.

Eurocopter, pana la urma ce program o sa ai in zona Arad si ce posibilitati de filmare? (si timp disponibil...of course).
Drumurile noastre POATE;