Mission X: filmari din avion ale obiectivelor de infrastructura

Started by Ionut, July 02, 2012, 10:59:41 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Eurocopter

E prea mult sa filmam pana la Nadlac dintr-un singur zbor. Vara sunt turbulente si trebuie zburat cat de dimineata, deci zborul ar cam trebui sa se limiteze la 3 ore. Cu 100 euro am putea realiza Lugoj-Deva si TM-Lugoj fara probleme si am ramane si cu bani la buget.

bogdymol

Eu s-ar putea sa ma intalnesc sambata cu cineva si sa discut despre zboruri. Daca vad ca detaliile sunt cat de cat ok, m-as inscrie sa filmez eu in viitorul apropiat zborul peste Arad-Nadlac.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

savagedanyro

Quote from: Eurocopter on July 12, 2012, 09:11:41 PM
Cu 100 euro am putea realiza Lugoj-Deva si TM-Lugoj fara probleme si am ramane si cu bani la buget.

ar fi mai mult ca perfect ... eu imi mentin disponibilitatea. fara discutie
TIMISOARA 2021 !

tiberiud

TM-Lugoj-Deva e ok... desi as vrea mult sa aflu si ce mai e pe arad-Pecica-Nadlac, dar @eurocopter decide!
Cum punem banii?

Eurocopter

Eu prefer paypal, precum am mai procedat si in trecut. Acum depinde daca cei care doresc sa contribuie se descurca sau nu cu paypal.

ciprebbe

Din ce am discutat si dincolo ( de unde mai sunt doritori) se prefera sa se depuna banii intr-un cont direct spus de eurocopter
Cine poate paypal e super ok, daca mai sunt si alte variante asteptam... (unii mi au scris ca pot sa ii dea si personal lui eurocopter)
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

Eurocopter

Va pot da nr de cont si paypal, dar as prefera sa nu umblu sa ma intalnesc cu fiecare in parte pt bani (sunt si destul de mult plecat in aceasta perioada). Cred ca cel mai bine ar fi ca doritorii sa-mi scrie mie un PM cu modalitatea in care vor sa contribuie (cont sau paypal), iar eu le trimit raspuns cu datele. Daca exista cineva care nu poate prin cele doua modalitati, atunci putem vorbi sa gasim o solutie.

tiberiud

Pentru mine e ok si paypal si virament in cont..
@ionut tu ai centralizat pe cei ce s-au oferit sa contribuie. ne dai un pm cu suma necesara?
@eurocopter cum preferi? ne dai un pm cu contul de paypal, dupa ce vorbesti cu @ionut?

Ionut

Dau eu un mesaj/email la toti cei de pe lista care au confirmat ca vor/pot sa plateasca si ii pun in legatura cu Eurocopter. :) Deci incepem?

LE: stati un pic ca nu ne-am decis unde filmam. Ramane Lugoj-Deva si TM-Lugoj si bugetul 100 euro? Sa ne decidem intai si apoi sa dau anunt tuturor celor de pe lista.

radutm

Dati-mi si mie nr. de cont pe PM. Nu pot sa dau foarte mult, dar cred in principiul "cate putin de la mai multi, se face mult"  :)
cont inchis

ciprebbe

"Ramane Lugoj-Deva si TM-Lugoj si bugetul 100 euro?"

eu zic ca e cea mai buna zona de survolat in conditiile de acum. Nu prea avem alta alternativa. Ce se deschide sapt viitoare (A3 A2 A4) e departe de CJ si o sa avem vesti (poze filmulete) cu siguranta de la userii care merge la mare sapt viitoare, Bechtel doarme pe santier, Deva- Sibiu e filmata recent, si mai avem doar Arad-Nadlac ce nu poate fi acoperita dintr-un singur zbor(dupa cum a argumentat eurocopter) dar care poate va fi rezolvata de la Aeroclubul Arad daca se ascut bine pilele de acolo. Daca nu ramane sa organizam pe viitor tot cu eurocopter un alt zbor pt acest tronson.
Concluzia:  Lugoj-Deva si TM- Lugoj e fezabil in acest moment   deci votez pentru!!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

tonică

pai da, e singurul loc care merita interes pe moment. Arad-nadlac nici nu cred sa merite altfel decat facut de pe aerodromul din arad si nu tocmai din cluj. Iar deva-sibiu merita vazut pentru a-i lasa pe constructori sa si progreseze undeva pe la mijlocul lui august daca si eurocopter este disponibil in perioada aceea.
Despre bani, eu unul m-as descurca mai degraba cu un cont pe care-l astept pe pm ba de la ionut ba de la eurocopter. Voi incerca azi sa fac tranzactia ori daca nu, cel tarziu luni dimineata.

get

Salut,

Primul meu post. Citesc de zor forumul de mult timp, aici și pe SSC.
Acum mi-am făcut cont pentru că vreau și eu să contribui la "Mission X".
Dați-mi și mie pe PM datele pentru o plată în cont, mi-e ușor să fac asta prin IB.

Mulțumesc, și "keep up the good work".

savagedanyro

prin banca as vrea si eu. trebuie sa aiba un cont eurocopter :)

right ?
TIMISOARA 2021 !

MHN

eurocopter, ciprebbe & ionut, asteptam detalii (aici sau pe PM) despre contul bancar si despre contul de paypal. Apoi fiecare user poate decide ce metoda de transfer prefera.