Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii

Started by Ionut, June 12, 2012, 08:24:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

weaz

Miercuri a venit, miercuri a trecut, dar nu vad nici un raspuns.
Poate s-au primit, dar nu sunt inca postate?
Daca nu, eu personal as propune urmatoarele intrebari legat de relatiile cu publicul: care este numarul de cererei de informare primite de CNADNR in fiecare luna, care este numarul de angajati care lucreaza la relatiile cu publicul SI IN SPECIAL LA A RASPUNDE ACESTOR CERERI. Foarte importanta asta, poti avea 100 de oameni la relatiile cu publicul dar numai 2 care raspund intrebarilor adresate oficial.
Daca avem 200 de cereri pe luna si numai 2-3 persoane, as putea presupun ca sunt aglomerati(considerand ca fiecare cerere are mai mult de o itrebare in medie si de asemeni e nevoie de date complicate care trebuiesc intelese). Caz in care macar as sti pe cine sa consider vinovat, pe cel care nu se strofoaca sa raspunda la intrebari sau pe seful lui care nu face un efort sa mai angajeze sau sa mute un alt om pentru a ajuta.

adiarc

Pur si simplu nu mai vor ,.....nu le place transparentă...mentalitate comunista.....le cam stricam combinațiile
Exemplu....încercarea de distorsionare a adevărului despre pierderile masive de fonduri europene , de ordinul sutelor de mi-l de euro.....personal ma bucur ca suntem un spine in coasta atunci cand vor sa ne aburească
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

cutter

Răspuns CNADNR privind situația tunelelor forate impuse prin acordul de mediu revizuit pe lotul 2 din autostrada Lugoj-Deva:




disney

Quote from: cutter on June 12, 2015, 03:59:24 PM
Avem o promisiune din partea CNADNR că vom primi toate răspunsurile pînă miercuri sau că persoanele responsabile pentru a elabora răspunsurile vor suporta consecințele acestei atitudini contrare legii și îndatoririlor de serviciu. Anumite persoane de acolo trebuie să înțeleagă că informațiile privind activitatea lor sunt treaba noastră a tuturor, a cetățenilor pentru că ei lucrează la o instituție publică cu fonduri publice. Pe de altă parte, celor care au înțeles că nu au decît de cîștigat dintr-o atitudine de colaborare și de transparență le mulțumesc.
Quote from: weaz on June 18, 2015, 01:19:52 PM
Miercuri a venit, miercuri a trecut, dar nu vad nici un raspuns.
Poate s-au primit, dar nu sunt inca postate?
Nu au venit inca raspunsurile.

disney

#544
Aveti mai jos raspunsul CNADNR la intrebarile pe care le gasiti aici.











disney

#545
Aveti mai jos raspunsul CNADNR la intrebarile pe care le gasiti aici.









disney

#546
Aveti mai jos raspunsul CNADNR.



adiarc

Nu au răspuns la întrebările legate de Imbecilio
Iar atâtea răspunsuri de NU.....te doare mintea....
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

stangabriel

Nu le pot vedea nici pe telefon, nici pe calculator.

neobluenet

Site-ul de hosting a imaginilor cere un captcha. Eu am dat click dreapta pe post, am dat inspect element, am gasit elementul HTML care continea imaginea, am deschis-o intr-un alt tab, am introdus captcha, apoi am dat refresh la pagina. Partea asta de human recognition e bazata pe cookies si daca ai scris captcha pentru o poza isi da seama serverul ca esti om si nu mai trebuie confirmat pentru fiecare poza in parte.


Quest

^ Disney dincolo pe thread-ul de A1 ai anuntat aceste raspunsuri si spuneai ca legat de Centura TM Sud, au raspuns cu Centura Iasi ?!? Eu nu vad nici o remarca legata de TM, sau de IS dar cu referire la TM ?!
Common sense will get you far !

NGC

^^^ Quest, vezi primul raspuns din imaginea 4 din primul post de ieri al lui disney;)
Ca sa fie mai clar, vezi si intrebarile adresate si la care din ele au "raspuns" ei.

Quest

NGC20 vad, n-au raspuns deloc la problematica din intrebare. Pai da, s-au emotionat, c-a tras in balanta greutatea lui Nicolicea caruia i s-a trimis in martie raspunsul la interpelarea facuta in februrie de catre dep. Iacoban legat de centura Iasi. Asta-i o gaselnita, auzi "centura de trafic usor Iasi" !? Eu stiu ca centurile rezolva problemele de trafic greu. Ce trafic intens dar de vehicule usoare exista pe relatia E583 - DN24 (Iasi Vest - Iasi Sud) incit sa trebuiasca o centura ocolitoare ? Din harta CESTRIN cu recensamintul de trafic nu vad cifre exorbitante de trafic. Pe capatul mai putin aglomerat (DN24) vad 4000 vehicule. In cazul Timisoarei (centura Sud) pe capatul mai putin aglomerat (DN59) vad 9000 vehicule !!
Common sense will get you far !

dr4qul4

@Quest,
Traversarea Iasiului este un calvar in comparatie cu Bacau/Roman/Focsani/Buzau/Suceava
Poate ca cifrele de trafic nu sunt chiar atat de mari (desi eu consider ca sunt), dar Iasi-ul nu este un oras de campie. Este amplasat pe dealuri, ceea ce face ca tot traficul din oras sa ajunga pe cateva bulevarde principale cu diferente de nivel semnificative si curbe stranse.
In plus..e un oras vechi, iar majori
M-am ratacit de 2 ori in Iasi, o data din cauza GPS-ului care imi arata o scurtatura care de fapt era doar o ...infundatura.

Totusi, o "centura de trafic usor" mi se pare inutila. Pana o terminam, ne vom gandi ca tb sa facem Autostrada Pascani-Ungheni.

Cocoase inutile care ne vor afecta zeci de ani:
1. Focsani 2. Boita 3. Balcauti
"multe multumiri" proiectantilor
2. Pariu cu hefaistos: 200 lei: UMB nu deschide nimic (min 9 km, chiar si HP)  pe A7 înainte de 15 iunie 2024