Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii

Started by Ionut, June 12, 2012, 08:24:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

disney

#480
Aveti mai jos raspunsul MFE la aceleasi intrebari care au fost trimise si catre CNADNR (vedeti raspunsul anterior).



VictorC

In raspunsul CNADNR se precizeaza gresit ca finantarea europeana ajunge la 85% in POIM 2014 - 2020. Raspunsul MFE are procentul corect: 75%.

MNU

Parcurgand "pe diagonala" documentul MFE, am o nedumere... daca A.P.2 (axa prioritara), cea care se adreseaza retelei TEN-T globala (comprehensive) este destinata "regiunilor mai putin dezvoltate" la noi, cum sunt categorisite zonele? Adica, la ce ne raportam?

Daca ne raportam la teritoriul national, A3 Comarnic-Brasov parcurge o zona dezvoltata... Nu am putea sa ne raportam la media UE pentru a justifica constructia pe Valea Prahovei (chiar si pe tronsoane)?

ciprebbe

Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe


ciprebbe

Cei cu conturi de FB distribuiti pt ca timpul e foarte scurt si speram sa ajunga unde trebuie!!!
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe

TibiV

La pagina 11 avem:

Quote
2016
• Încep lucrările la Ploiești-Buzău
• Încep lucrările la secțiunile Sibiu-Boița și Curtea de Argeș-Sibiu din A1 Sibiu-Pitești

Nu e cumva "Curtea de Argeș-Pitesti din A1 Sibiu-Pitești" ?...
Mama proștilor este mereu gravidă... :)

disney

Quote from: VictorC on March 10, 2015, 11:00:22 AM
In raspunsul CNADNR se precizeaza gresit ca finantarea europeana ajunge la 85% in POIM 2014 - 2020. Raspunsul MFE are procentul corect: 75%.
Observatia este corecta. Si in unele comunicate CNADNR apare gresit 85%.

adiarc

Quote from: TibiV on March 10, 2015, 08:43:46 PM
La pagina 11 avem:

Quote
2016
• Încep lucrările la Ploiești-Buzău
• Încep lucrările la secțiunile Sibiu-Boița și Curtea de Argeș-Sibiu din A1 Sibiu-Pitești

Nu e cumva "Curtea de Argeș-Pitesti din A1 Sibiu-Pitești" ?...
probabil se refera intradevar la Curtea de Arges - Pitesti...insa noi inca suntem in faza de contestatii la Sf...asa ca pana la a avea constructori si a demara lucrari in 2016 , mai e cale lunga....daca nu chiar imposibila pt 2016
"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura

TibiV

Adiarc, eu vorbesc de documentul nostru, al PUM:
http://forum.peundemerg.ro/docs/prezentare_strategie_implementare_peundemerg.pdf

Noi vrem sa il promovam, asa ca este bine sa nu il promovam cu greseli...




Mama proștilor este mereu gravidă... :)

adiarc

"Eficienta" cnair...claimuri de sute de milioane de lei,puse pe tava constructorilor pentru proiecte inexistente ( LD2 sect E ; LD 3 ; A10 )

DESFIINTATI compania Antiinfrastructura


Remus_av

#492
Quote from: cutter on March 10, 2015, 03:48:47 PM

Și documentul ce prezintă strategia aici:

http://forum.peundemerg.ro/docs/prezentare_strategie_implementare_peundemerg.pdf

Ar fi frumos de aranjat intr-o harta etapizarea pe ani a constructiei autostrazilor propuse, pe modelul din sectiunea Autostrazi in Romania - Sinteza, Romania - Motorway section openings by year cu ajutorul colegului baberland cel care a realizat-o sau alt coleg care o poate face.
Multumim anticipat  8)

MHN

Buna idee!
Pacat ca nu ne-am gandit la treaba asta mai repede.

ciprebbe

Cand se estimeaza ca se emite ordinul de incepere al lucrarilor pe tronsoanele proaspat semnate din A3 Campia Turzii -TgMures.
Mai bine sa ratacesti in padure decat fara padure!
E-republik

A3-UMB-5 alunecari>20m - 1000ron Ciprebbe