Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii

Started by Ionut, June 12, 2012, 08:24:17 AM

Previous topic - Next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

alecu26

La modul general m-ar interesa cam care sunt planurile cu urmatoarele licitatii....de reabilitari....sau centuri.

Momentan pe teava sunt doar proiecte ramase de la Alpine si Romstrade.
Drumurile noastre POATE;

alecu26

si la modul mai concret mi-au venit doua intrebari:

1. Care este stadiu actual si care sunt urmatorii pasi si termenii de implementare a lor pentru Centura Bistrita?

2. Care este stadiu actual si care sunt urmatorii pasi si termenii de implementare a lor pentru legatura din zona municipiului Cluj - A3-Centura Cluj(DN 1N)?

3. Cand se vor finaliza lucrarile la centura Suceava si Centura Iasi? Se vor mai licita si alte tronsoane din aceste centuri?

Drumurile noastre POATE;

bogdymol

^ La inceputul saptamanii viitoare vreau sa trimit lista. Voi include si intrebarile astea.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele

Betuel

@bogdymol am si eu ceva de întrebat pt. CNADNR:
Când încep angajarile pt. CIC-ul de la Saliste? Unde se pot depune CV-urile pt. angajare? Ce posturi vor fi disponibile?

bogdymol

Quote from: Betuel on February 13, 2014, 07:58:36 PM
@bogdymol am si eu ceva de întrebat pt. CNADNR:
Când încep angajarile pt. CIC-ul de la Saliste? Unde se pot depune CV-urile pt. angajare? Ce posturi vor fi disponibile?

Asta mi se pare o chestie putin mai 'personala'. Daca vrei, iti pot da adresa de e-mail de la CNADNR sa ii intrebi tu direct.
Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
+ Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
drumurile mele


alecu26

in general majoritatea personalului va veni de la SDN-urile din zona si DRDP-urile locale.

Nu stiu, nu cred ca se vor face angajari suplimentare. Poate mai tarziu...dupa ce se termina tot ITS_ul...si vor avea nevoie de personal calificat.

Informatii mai mult.....un coleg de forum a pus poze de la CIC de la Sibisel, facute de un prieten de-a lui care lucra chiar in CIC...si cu un program chiar interesant:

- o saptamana de permanenta...si 2 libere...parca.
Drumurile noastre POATE;

bogdymol

    Maine vreau sa trimit o noua lista cu intrebari la CNADNR. Intrebarile sunt urmatoarele:

    • Cand se vor aloca fonduri de la buget pentru autostrada A3, tronsonul Gilău-Nădășelu si cand vor incepe lucrarile de constructie a acestui tronson?

    • Cand va incepe procedura de licitatie pentru desemnarea constructorului pentru sectorul Suplacu de Barcau - Bors? Exista o evaluarea a stadiului lucrarilor realizate pana in prezent si starea acestora?

    • Cand a fost emis ordinul de incepere a lucrarilor si cand  vor incepe efectiv lucrarile de constructie al autostrazii A1, tronsonanele 2,3,4 din sectiunea Lugoj-Deva?

    • Care este stadiul lucrarilor la Autostrada A1, tronsonul Arad-Timisoara si cand vor fi aceste lucrari finalizate integral (inclusiv spatiul de servicii si Centrul de Intretinere si Coordonare)?

    • Cand se vor demara licitatiile pentru constructia de benzinarii in spatiile de servicii de pe tronsoanele de autostrada deschise recent (A1 Arad-Timisoara; A1 Deva-Sibiu; A2 Cernavoda-Constanta; A3 Bucuresti-Ploiesti; A3 Campia Turzii-Gilau; A4; A6)?

    • Care este data limita pentru depunerea dosarelor privind realizarea studiului de fezabilitate pentru autostrada Sibiu-Brasov, respectiv Sibiu-Pitesti (sau Pitesti-Rm.Valcea, in functie de varianta aleasa)?

    • Exista in pregatire o licitatie pentru un studiu de fezabilitate (sau prefezabilitate) pentru vreun tronson din autostrada A6 Lugoj -Calafat?

    • Care va fi solutia aleasa pentru constructia autostrazii A3, sectorul Ploiesti - Comarnic? Va exista un aliniament nou sau va fi transformat actualul Drum National nr. 1 in autostrada?

    • Cand va fi finalizata lucrarea de reabilitare a Drumului National 79 Arad-Oradea? Solutia aleasa pentru "insulele de calmare a traficului" de la marginea localitatilor este definitiva sau se are in vedere refacerea acestora?

    • Care proiecte de constructie de variante de ocolire (centuri) si de reabilitare de Drumuri Nationale vor fi demarate in perioada urmatoare?

    • In ce stadiu se afla pregatirea licitatiei pentru Centura Timisoara-sud si cand se va demara licitatia pentru constructia acestei variante de ocolire?

    • Care este stadiu actual si care sunt urmatorii pasi si termenii de implementare a lor pentru Centura Bistrita?

    • Care este stadiu actual si care sunt urmatorii pasi si termenii de implementare a lor pentru legatura din zona municipiului Cluj - A3-Centura Cluj(DN 1N)?

    • Cand se vor finaliza lucrarile la centura Suceava si Centura Iasi? Se vor mai licita si alte tronsoane din aceste centuri?
    Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
    + Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
    drumurile mele

    Ionut

    Sa vezi injuraturi ce-ti iei. :lol: Arata foarte bine lista.
    Nu vad eu intrebarea sau ai renuntat la a intreba despre A3 Campia Turzii-Tg Mures? ???

    bogdymol

    A obtinut utilizatorul disney un raspuns referitor la A3 Campia Turzii - Tg. Mures. Vezi thread-ul A3. Nu are rost sa revin cu aceeasi intrebare dupa 2 saptamani.

    Legat de injuraturi: nu ar trebui sa imi iau nici una. Pana la urma ar trebui sa existe ca un lucru normal dialogul intre insitutiile statului si societatea civila.
    Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
    + Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
    drumurile mele

    bogdymol

    Am trimis la CNADNR intrebarile de mai sus, plus inca una:

    Quote15. Cand se vor relua lucrarile la autostrada Orastie - Sibiu, lotul 3 (Impregilio)? Care este termenul estimat de finalizare a acestui tronson si care este solutia tehnica ce va fi adoptata in zonele cu probleme generate de alunecarile de teren?

    15 intrebari mi se par putin cam multe. Poate in urmatoarele ture de intrebat o sa ne limitam la vreo 10 intrebari.

    Daca va mai vin in minte alte intrebari puteti sa le lasati aici si la urmatoare runda o sa le includ.
    Locuit, Vizitat, Condus în: A B BG BiH CH CY CZ D DK E F FIN FL GBZ GR H HR I IL IRL L LT M MK MNE NL P PL RO RSM RUS S SK SLO SRB TR UK V
    + Australia, Canada, Egipt, Hong Kong, Macau, Malaysia, Maroc, Noua Zeelandă, Singapore, Emiratele Arabe Unite & Statele Unite ale Americii
    drumurile mele

    alecu26

    Sunteti deranajati de faptul ca sunt filmate din avion obiectivele majore de infrastructura rutiera? :)))
    Drumurile noastre POATE;

    Ionut


    alecu26

    dar raspunsul va fi "NU".

    Ar fi culmea sa zica Da. Ar iesi un scandal imens.
    Drumurile noastre POATE;

    iuli

    Si eu zic ca intrebarile sa fie mai putine. Sa fie maxim 10 si cat mai la obiect. Acum, dupa ce primim raspunsurile astea putem sa fim mai concisi. Altfel se simt si ei luati la impins vagoane si nu e tocmai comod desi intentia e serioasa si cu bun simt. Sincer, nici voua nu v-ar conveni ca deodata sa va ia cineva la 15 intrebari destul de greu de documentat si explicat concret. Raspunsul va fi ori doar sa fie ori evaziv, ori la misto numai sa scapi.

    Sa vedem totusi.
    -------------------

    Watch my roadtrips
    MyBlog