Author Topic: Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii  (Read 207438 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

disney

• Knight
  • Hero
  • *
Re: Comunicare oficiala cu MT/CNIR/CNAIR si alte institutii
« Reply #885 on: October 12, 2017, 08:17:05 PM »
Am trimis intrebarile catre CNAIR.

Stimata Doamna, Stimate Domn,

Va rog sa imi comunicati imediat numarul de inregistrare al prezentei solicitari, conform art. 20, alin. (5) din HG 123/2002 actualizata prin HG 478/2016.

Conform art. 7 si 9 din Legea 544 / 2001 actualizata, privind liberul acces la informatiile si documentele de interes public, va solicit citeva informatii cu caracter public.

Mentionez ca doresc aceste informatii in format electronic si EDITABIL, conform art. 15, alin. (3) si alin. (4) din HG 123/2002 actualizata prin HG 478/2016.

Va rog sa tineti cont de prevederile art. 22, alin. (2-1) din HG 123/2002 actualizata prin HG 478/2016, care prevede ca "în situația în care informația publică solicitată se află pe un înscris care conține atât informații la care accesul este liber, cât și informații exceptate de la liberul acces, informația publică solicitată va fi comunicată, după anonimizarea informațiilor exceptate, prevăzute la art. 12 din Legea nr. 544/2001, cu modificările și completările ulterioare".

1) Care este stadiul actual al contractului "Elaborarea Studiului de Fezabilitate pentru "Realizare banda a 3-a DN7 Valea Oltului"" atribuit in 2015 catre Egis Romania?

2) a) In ce data a fost sau va fi aprobat in CTE CNAIR?
b) Care este stadiul exproprierilor?

3) a) In cazul in care studiul de fezabilitate a fost elaborat, va rog sa imi puneti la dispozitie in format electronic si editabil, acest studiu de fezabilitate.
b) In cazul in care studiul de fezabiliate inca nu este gata, va rog sa enumerati toate rapoartele intermediare primite pina acum in cadrul acestui contract, si sa precizati pentru fiecare data, numarul de inregistrare, titlul documentului si numarul de pagini.
c) In cazul in care studiul de fezabiliate inca nu este gata, va rog sa imi puneti la dispozitie in format electronic si editabil, toate rapoartele intermediare primite pina acum in cadrul acestui contract.

4) Va rog sa prezentati situatia financiara actuala pentru acest contract si sa precizati toate facturile emise de contractor (numar, data, valoare, detalii referitoare la ce anume s-a facturat), precum si toate penalitatile aplicate contractorului (numar, data, valoare, detalii referitoare la ce anume s-a penalizat).