News:

Video dronă 12.04 A0 Bâcu-Bragadiru / A1-DN6.
S-a deschis A0 între DN5 și DN4!

Main Menu

Autostrada A1 București-Nădlac

Started by Ionut, September 13, 2011, 12:10:24 PM

Previous topic - Next topic

10 Members and 22 Guests are viewing this topic.



flashu74

Se lucra intens. E de bine deocamdată. Speram la mai multe imagini si din alte locuri unde se lucra de la rocklee.

rocklee

#38298
azi am fost intr-o ....lunga vizita pe santierul UMB ....unde se lucreaza intens in mai multe locuri  ....am mers pe jos de la nodul soimus ...pe traseu autostrazi ...pe la vitorul cic ....viaductul 1 de la soimus ..vizitat de jos ...si fotografiat ...nu din deneu ...

apoi o mare parte din deal...mers pe sus prin sapatura.... inainte de cf am coborat jos de pe deal ...m-am deplasat pana la viaductul 2 deal soimus ....

de laviaductul 2 ma luat un domn  :) cu masina ...care a avut mila de mine si ma adus la nodul soimus ...de unde am luat furia rosie ...si am tras o fuga pana la zidul de sprijin de la  cariera de piatra bretea muresana ...unde sau mai turnat cateva secmente de beton din zidul de sprijin  :).

apoi mam opritsi la nodul ilia unde surpriza era ceva miscare ....mai slaba dar se chinuiau...am vorbit cu cineva de acolo si aspus ca era o firma din salaj

se mai lucreaza si la trasul si structuri pentru relocrea DJ in zona HALDEI de steril [cenusa] Mintia ...

deocamdata la terasamente nici o miscare ...doar la structuri ...

si sa predat in mare parte aliniamentul CAII FERATE SIMERIA -GURASADA  8)

rocklee

#38299
IMAGINI CU VIADUCTUL SOIMUS si din inprejurimi .. ...facute de pe depozitul de zgura .... :)






























Powered by API/PUM imgur uploader


rocklee


rocklee

depozitul cu materialul adus din dealul cu lilieci ...


rocklee

imagini cu viaductul nod soimus dupa ce am coborat de pe depozitul de zgura ai ma deplasam spre vitorul CIC ...



























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee


rocklee

imagini cu vitorul cic ...si depozitul cu materiale adus din dealul cu lilieci 



























Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini in drum spre viaductul 1 deal soimus ...















Powered by API/PUM imgur uploader

rocklee

imagini cu terasamentul armat ...de la culea viaductului 1 deal soimus ...sio relocare de teva de gaz ...







































Powered by API/PUM imgur uploader